Rychlé vyhledávání akcí

Mirotické setkání loutek a hudby 2023

Mirotické setkání loutek a hudby

Divadelně-hudební festival Mirotické setkání loutek a hudby" letos slaví dvacítku! A oslaví ji velkolepě - koncertem Vojty Dyka v Letním kině v Písku.

Další dva dny bude opět jako loni festival kotvit v Miroticích v parku u mirotické sokolovny. Zde postaví divadelní šapitó, velké pódium, tři občerstvovací paluby, mini jarmark, výtvarné a hudební dílny, horolezeckou stěnu pro malé, stany pro diváky a další zázemí pro bohatý doprovodný program. V případě nepřízně počasí bude opět k dispozici prvorepubliková sokolovna.  

Festival si i nadále přeje propojovat hravý dětský svět se světem dospěláků. Vymýšlí pestrou dramaturgii, aby zaujala všechny generace. I vybíravý mlsoun si z programového menu vybere dle chuti. Těšit se můžete letos například na Báru Hrzánovou & Condurango, Luboše Pospíšila, slovenskou skupinu Sám sebou, Simple Muffin, Znouzecnost, Hakelband, Escape 2 The Jungle, Divadlo Víti Marčíka, Divadlo KVELB, Divadlo Buřt, Loutky bez hranic, Divadlo Harmonika, Divadlo Rudy Hancvencla, Divadlo Pruhované panenky, Divadlo Navětvi a na další účinkující. Přijede i Arnošt Frauenberg se svým Stand Upem 50 na 50. Nová artistická čísla předvede spolek Koťátko zkázy a originální choreografie zatančí baletky z Flash Dance Labuť. Mirotický divadelní spolek I TOTO zahraje legendární Dívčí válku. "Archou světla" vás provede geniální Víťa Marčík. Hrát bude celou sobotu ve svém miniaturním divadle v maringotce. Návštěvníci se letos mohou těšit na nové občerstvení! Z Českých Budějovic přijedou "Hrancle s Tebou" a "Donut s Tebou". Alternativní návštěvníky opět potěší občerstvení Paczamama. Až teprve na místě zjistíme, co nás čeká v Loutkomatu Kristiána Kašpara a čím nás letos překvapí jedinečný a neúnavný moderátor a herec Radek D. Pokorný. V sobotu nás pobaví herecká a moderátorská hvězda Aleš Háma, který přijede na festival s kytarou. Opět pozveme malíře Jaroslava Mikoláše Vojnu /80/, pravnuka Mikoláše Alše, který v Památníku Mikoláše Alše a Matěje Kopeckého připomene význam svého pradědy. Na tomto místě zazní hymna Mirotického setkání „Kapitán Kašpárek" a vzpomeneme na další významné osobnosti Mirotic

"Děkujeme všem milým partnerům, úřadům, spolkům, dobrovolníkům a kamarádům za podporu a důvěru. Jen díky velké podpoře zvenčí můžeme pokračovat v tradici a tvořit festival, který potěší všechny generace," zdůrazňuje principál festivalu Ladislav loisa Tomeš a zve všechny fanoušky živé kultury: „Hoďte za hlavu každodenní starosti a zažijete alespoň na chvilku návrat do dětských let. Přijeďte s celou rodinou 3. - 5. srpna 2023 nasát pohádkovou atmosféru a oslavit jubilejní 20. Mirotické setkání loutek a hudby!

Na festivalu najdete mimojiné i stánek Ententyky.cz s aktivitami pro děti. Přijďte se pobavit!

Věková kategorie:pro celou rodinu
Délka trvání akce:pátek 13:00 - 01:00, sobota 10:30 - 01:00 hodin

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 1.7.2023 23:50:33

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.