Rychlé vyhledávání akcí

Mirotické setkání loutek a hudby 2022

Mirotické setkání loutek a hudby

Divadelně-hudební festival "19. Mirotické setkání loutek a hudby" letos zažije velkou změnu. Pohádkový ostrov zvedne v srpnu pomyslné kotvy a popluje na náhradní místo. Tento náročný přesun proběhne z důvodu plánovaných stavebních prací v areálu Dolejšího mlýna. Město Mirotice nám hodilo záchranné lano a poskytlo nám svůj kulturní přístav.

19. a 20. srpna 2022 budeme kotvit v parku u mirotické sokolovny. Zde postavíme divadelní šapitó, velké pódium, dvě občerstvovací paluby a bude tak dostatek míst a stanů pro diváky. V případě nepřízně počasí využijeme zázemí prvorepublikové sokolovny. Fanoušky našeho festivalu chceme mile překvapit, tak aby se všichni cítili jako na ostrově u Dolejšího mlýna, který již osmnáct let budujeme a na který se zase za rok vrátíme.

Změnili jsme místo, ale filosofii "Setkání" měnit nebudeme. Přejeme si i nadále propojovat hravý dětský svět se světem dospěláků. Vymýšlíme pestrou dramaturgii, aby zaujala všechny generace. Těšit se můžete na divadlo, loutky, hudbu, nový cirkus, balet s výrazovým tancem, Stand Up, výstavy, umělecké dílny a další zážitkový doprovodný program. Zavzpomínáme na staré časy a oživíme alespoň na chvilku "Kino v sokolovně". Další programovou novinkou by měl být "průvod v pruhovaných tričkách". Autor myšlenky, herec a moderátor Radek D. Pokorný ztvární legendárního loutkáře Matěje Kopeckého a povede celý průvod k Památníku Mikoláše Alše a Matěje Kopeckého. Na tomto místě vzpomeneme na nejvýznamnější kulturní osobnosti Mirotic a připomeneme výročí 170 let od narození národního malíře Mikoláše Alše. Také zde zazní nová píseň - hymna Mirotického setkání "Kapitán Kašpárek". V hlavním programu chceme i nadále poskytovat prostor hercům a muzikantům s hendikepem. Výsledky teatroterapie předvedou herci s mentálním postižením z Divadla Klauniky Brno. Léčebnou metodou muzikoterapie prošli muzikanti skupiny Živelná pohroma - kapely Domova sv. Anežky, kteří vystoupí na hlavním pódiu. Od Lipna opět připluje oblíbený catering Pajdora a příznivci alternativních pochutin se mohou těšit na palubu Paczamama.

Děkujeme všem ochotným partnerům, mecenášům, dobrovolníkům a kamarádům za podporu a důvěru. Jen díky velké podpoře zvenčí můžeme pokračovat v tradici a vytvořit festival, který bude bavit malé i velké.

Devatenáctý díl pohádkového Setkání prožijte letos nově v parku u sokolovny 19. a 20. srpna! Přijeďte se pobavit a podpořit živou kulturu.

Těšíme se na VŠECHNY fanoušky dobré nálady!

Na festivalu najdete mimojiné i stánek Ententyky.cz s aktivitami pro děti. Přijďte se pobavit!

Věková kategorie:pro celou rodinu
Délka trvání akce:pátek 13:30 - 01:00, sobota 11:00 - 01:00 hodin

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 15.8.2022 20:08:57

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.