Rychlé vyhledávání akcí

Hrad Hartenberg

hartenberg_hrad_ilustrfoto

Hrad Hartenberg stojí na skalním ostrohu nad říčkou Svatavou asi 7 km od města Sokolov v Karlovarském kraji. Založení hradu se datuje na přelom 12-13 století. Hartenberg zde stojí více jak 800 let a jeho příběh je velmi bohatý. Byl mnohokrát zkoušen, pleněn, dobýván, přestavován, bourán i zachraňován.

Nejvíce osudným mu však byl vývoj po roce 1945. Po vysídlení původního obyvatelstva na konci druhé světové války bylo celé panství zkonfiskováno. Na hradě se na čas usídlila armáda a poté zde sídlila správa státních statků. Od sedmdesátých let byl hlavní palác používán jako sýpka na obilí a brambory. O objekt nebylo pečováno, byl postupně rozkrádán a nakonec jej nezachránili ani dobrovolnické aktivity v 80 letech. Místní obyvatelé o hrad nejevili zájem. 8. června 1985 byl celý objekt úmyslně vypálen a téměř srovnán se zemí.

Věková kategorie: Věková kategorie neuvedena
Adresa:Hřebeny 1, 35709, Josefov, Karlovarský kraj
Web:www.hartenberg.cz
Otevírací doba:

květen a září
pouze o víkendech nebo po domluvě 10:00-17:00
červen, červenec a srpen
denně (kromě pondělí) 10:00-17:00
duben,říjen
po telefonické domluvě 10:00-17:00

Vstupné/Cena:

děti do 6 let
zdarma zdarma
dospělí 90,- Kč
snížené vstupné
děti od 7 let, studenti a důchodci 60,- Kč
skupiny nad 10 osob
cena po domluvě zdarma

Doprava:

 

Hrad z dálky neuvidíte, je postaven na ostrohu, ale řádně ukrytý hluboko v lesích.

Hrad se nechází ve vsi Hřebeny, která se nachází kousek za Josefovem. V Hřebenech stále z kopce. Od poslední budovy ve vsi je směrem dolů (asi 150 m) nájezdová cesta - umělý násep k hradu.

Poslední aktualizace: 2.4.2020 20:46:55

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.