Rychlé vyhledávání akcí

Cyklostezka údolím Divoké Orlice

Místo:Královéhradecký > Rychnov nad Kněžnou > Lípa nad Orlicí
Cyklostezka údolím Divoké Orlice

Nově prodloužená cyklo a in-line stezka o délce 12 kilometrů vede v údolí Divoké Orlice, z Lípy nad Orlicí do Kostelce nad Orlicí a dále do Doudleb.


Trasu si můžete zpestřit kulturními zastávkami. Navštívit můžete zámek v Častolovicích s nádherným parkem a zvěřincem. Dále zámek v Kostelci nad Orlicí nebo zámek v Potštejně s Bubákovem pro děti, zámeckou cukrárnou a luxusním hotelem přímo v prostorách zámku. Cyklisté si mohou užít celou cyklotrasu z Třebechovic pod Orebem přes Kostelec nad Orlicí až do Potštejna. Zdatnější milovníci jízdních kol mohou pokračovat do Litic nebo až do Žamberka. Pojedete kouzelným údolím řeky s meandry, skalami a zříceninami hradů Potštejn a Litice.

Pokud by se vám již nechtělo šlapat, můžete využít některý z pravidelných cyklobusů, který jezdí od května do září o sobotách, nedělích a svátcích nebo si přivolat speciální radiobus.

potstejn_hrad_zricenina

zřícenina hradu Potštejn

foto: Karolína Hrdličková, Ententýky.cz

 

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 29.4.2013 23:46:03

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.