Rychlé vyhledávání akcí

Zámek Častolovice

zamek_castolovice_ilustrfoto

Historie zámku Častolovice sahá do 13. století, kdy zde stála vodní tvrz. Později patřily Častolovice několika různým majitelům, nejznámější z nich byl Jiří z Poděbrad, jehož první ženou byla Kunhuta ze Šternberka.

Po roce 1948 zámek přešel do majetku státu, který ho zvětší části nechal přebudovat na internátní školu, čímž došlo k mnohým nevhodným stavebním úpravám.

V roce 1992 byl zámek v restituci navrácen Dianě Phipps Sternbergové. Ihned po návratu začala hraběnka Sternbergová s vysázováním stromů a keřů nejenom na nádvoří zámku, ale také po celém parku. Byla založena obora s bílými daňky a růžová a vodní zahrada s rozmanitými druhy vzácných květin. 

Anglickému parku s oborou s bílými daňky dominuje staletá lipová alej a rybník s ostrůvkem. V blízkosti rybníku byl vybudován altán Gloriet, který nabízí návštěníkům občerstvení v klidném prostředí . Nedaleko altánu je umístěno dětské hřiště, které patří stejně jako Zámecký zvěřinec k oblíbeným místům mladších návštěvníků. V Růžové a Vodní zahradě každoročně kvete velké množství různých květin a keřů.
V těsné blízkosti zámku se nacházejí dvě hlídaná parkoviště.

Na zámeckém nádvoří byla zřízena Galerie, kde se konají výstavy současných umělců. Kavárna s restaurací a kiosek nabízí návštěvníkům občerstvení s možností klidného posezení přímo na nádvoří zámku.

Věková kategorie: všechny věkové kategorie
Adresa:Masarykova 1, 51750, Častolovice, Královéhradecký kraj
Telefon:+420 494 323 646
Email:info@zamek-castolovice.cz
Web:www.zamek-castolovice.cz
Otevírací doba:

duben - září Út - Ne 9:00 - 18:00 hodin

Zámecký zvěřinec a park jsou přístupné veřejnosti po celý rok. 

Vstupné/Cena:

Vstupné do zámecké Expozice:

Dospělí 115,- Kč
Děti od 3 let, senioři, ZTP 75,- Kč
Děti mateřských škol 45,- Kč
Rodinné slevy  

Vstupné do Zámeckého zvěřince:

Dospělí 30,- Kč
Děti 15,- Kč

Pro děti:Živá zvířata
Poslední aktualizace: 9.5.2013 12:22:50

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.