Rychlé vyhledávání akcí

Borůvkový cyklookruh - Na kole okolo Bor(ůvk)ovan

Místo:Jihočeský > České Budějovice > Borovany
Borůvkový cyklookruh - Na kole okolo Bor(ůvk)ovan

Jste-li na Třeboňsku a máte s sebou kola a děti, které rády soutěží či poznávají nové věci, udělejte si výlet do blízkých Borovan a absolvujte tam projížďku po okolí Borovan, kde je pro vás označen tzv. „borůvkový“ cyklookruh.


Cyklookruh je dlouhý 28 km a začíná v Borovanech u infocentra. Zde lze získat mapku, a poté vyjet na cyklistickou projížďku, kde na zastávkách na místech “borovanského čtyřlístku” i v místních hostincích můžete získávat razítka. Při předložení alespoň 6 (popř. 4) razítek se můžete těšit na borůvkovou odměnu.

Náročnost je lehká, vhodná pro malé děti, trasa vede po asfaltových cestách a málo frekventovaných silnicích přes jednotlivé osady a turistické zajímavosti v nejbližším okolí Borovan. Vhodné pro všechny typy kol.

Po trase je možné „sbírat“ razítka podle pověstí v okolí na občerstvovacích zastávkách v osadních pohostinstvích a vybrané místní pověsti si přečíst na informačních panelech zakreslených v mapce. Další razítka s kaprem Jakubem Borůvkářem lze získat na pohádkových místech (infocentrum, Park exotických zvířat, Borovanský mlýn). Při předložení alespoň 6 razítek na pohledu s kaprem Jakubem či na mapce Kudy kam v okolí Borovan získá každý malou odměnu v infocentru v přístavbě radnice. Mapku Kudy kam i pohledy zakoupíte na všech razítkových místech.
 

Šťastnou cestu!

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 4.5.2013 18:43:50

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.