Rychlé vyhledávání akcí

Motýlí dům

Motýlí dům

Asi 2 km od Františkových Lázní směrem k přírodní rezervaci SOOS si můžete přímo „na dosah“ vychutnat krásu exotických motýlů v jejich přirozeném prostředí - v tropickém skleníku.

Od vajíčka po housenku, kuklu až po křehkého živého motýla se před Vámi odehrává celý cyklus života. Teplo, vlhko a šumění křídel – to jsou většinou první dojmy návštěvníků skleníku. Současně ve stejném domě si můžete prohlédnout i poměrně rozsáhlou sbírku našich i exotických preparovaných motýlů, máte-li čas a chuť, pak zajímavosti z motýlího života se dozvíte z průvodních textů. Jestliže Vás tento neobvyklý koníček nadchne, máte možnost si přímo na místě sestavit vlastní sbírku motýlů a nebo si koupit pouze jediného – ať už pro radost sobě nebo jiným. Chovu motýlů se věnuje Stanislav Macek asi 30 let, posledních sedm let je skleník přístupný veřejnosti. V jediném prostoru si návštěvníci mohou prohlédnout motýly, kteří se běžně v přírodě nikdy nesetkají, zastoupena je Afrika, Jižní Amerika, jižní i východní Asie, Austrálie.

Adresa:Žírovice, 35101, Františkovy Lázně, Karlovarský kraj
Telefon:+420 354 543 558
Email:motylidum@mujbox.cz
Web:www.motylidum.cz
Otevírací doba:

 
 

Vstupné/Cena:

 

Dospělí: 75 Kč  Školní děti: 30 Kč   Studenti a zdravotně postižení: 40 Kč
 

Pro děti:Živá zvířata
Poslední aktualizace: 9.5.2020 21:30:16

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.