Rychlé vyhledávání akcí

Městské muzeum Františkovy Lázně

muzeum_frantiskovy_lazne_ilustrfoto

Dějiny muzea začínají v r. 1912, kdy místní občanské sdružení shromažďovalo mezi františkolázeňskými občany historické předměty pro budoucí místní muzeum.

Tuto iniciativu podpořil tehdejší starosta Františkových Lázní Evžen Loimann a přenesl celou záležitost do kompetence města - tím bylo muzeum oficiálně založeno a sídlilo v budově Aeskulap čp. 131 v Americké ulici.

Po skončení první světové války se vedení muzea ujal významný regionální badatel Alois John, který v třicátých letech získal výstavní prostory a sbírku přeměnil na skutečné muzeum. Během druhé světové války muzeum zaniklo a sbírky zmizely. Od roku 1957 se sbírkové předměty začaly opět shromažďovat a v roce 1961 bylo muzeum přemístěno do budovy v ul. Dr. Pohoreckého. V říjnu 2008 se muzeum přestěhovalo do rekonstruované budovy - původně "Hasičského domu" v Dlouhé ulici v blízkosti Labutího jezírka.

Zde jsou instalovány nové expozice dokumentující historii Františkových Lázní, historii lázeňství, objevení Františkova pramene a dějiny stáčení minerálních pramenů a mnoho dalších zajímavostí.

Kromě rozsáhlých výstavních expozic se zde nachází ředitelství muzea, ekonomický a obchodní úsek, historické oddělení a odborná knihovna.

Dnes má muzeum kolem 7000 sbírkových předmětů.

Adresa:Dlouhá 194/4, 35101, Františkovy Lázně, Karlovarský kraj
Telefon:+420 351 011 998
Email:info@muzeumfl.cz
Web:www.muzeumfl.cz
Poslední aktualizace: 9.5.2020 21:17:43

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.