Rychlé vyhledávání akcí

Botanická zahrada při VOŠ a SZeŠ

Botanická zahrada při VOŠ a SZeŠ

Táborská botanická zahrada byla založena jako druhá botanická zahrada v Čechách (starší je pouze univerzitní botanická zahrada v Praze Na Slupi) v roce 1866 při Královské české vyšší hospodářské a průmyslové zemské škole v Táboře (dnes VOŠ a SZeŠ), zřízené usnesením zemského sněmu království Českého ze dne 17. 2. 1866. Rozprostírala se v místě budovy dnešní školy, parku před budovou a v prostorách dnešní botanické zahrady až k břehu údolní nádrže Jordán. V prvním roce založení měřila botanická zahrada kromě přilehlého parku 3 626 m2 a obsahovala sbírky hospodářských a hospodářskoprůmyslových rostlin.

Od roku 2002 prochází postupně botanická zahrada obnovou a rekonstrukcí a postupným dalším rozvojem. O realizovaných projektech a nově zbudovaných expozicích přineseme na těchto stránkách informace v nejbližší době.

Zdroj: www.szestabor.cz/botanicka

Vstup do areálu botanické zahrady je zdarma. Vstupné do skleníků: Děti do 6 let: zdarma, Děti od 6 do 15 let, studenti v rámci školní výpravy, ZTP: 10,- Kč Dospělí (od 15 let): 20,- Kč Průvodce: 150,- Kč (nutno objednat a domluvit předem, kapacita průvodce je omezena), doba prohlídky s průvodcem cca 45 – 60 min.     

Adresa:Náměstí T. G. Masaryka 788, , Tábor, Jihočeský kraj
Telefon:+420 774128073
Email:botgarden@seznam.cz
Web:www.szestabor.cz/botanicka
Otevírací doba:

Botanická zahrada je pro veřejnost otevřena celoročně v pracovní dny od 7.00 do 16.30 hod., o víkendech v letním období (červenec, srpen) od 10.00 do 17.00 hod. a též při konání různých víkendových akcích. Od března může být botanická zahrada nepravidelně zpřístupněna veřejnosti i o víkendech - sledujte proto aktuální informace na internetových stránkách botanické zahrady, případně se informujte na tel. 774128073. Na stejném telefonním čísle se lze na prohlídce botanické zahrady domluvit i mimo otevírací dobu. Změna termínů a času vyhrazena. Aktuální informace budou vždy zveřejněny na úvodní stránce.

Poslední aktualizace: 18.8.2013 23:04:00

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.