Rychlé vyhledávání akcí

Přírodní koupaliště Barbora

barbora_koupaliste_ilustrfoto

Vodní nádrž Barbora je umělé jezero v Mostecké pánvi. 

Koupací oblast leží v blízkosti měst Teplice a Duchcov. Vodní plocha (62,7 ha) vznikla v rámci hydrorekultivací zbytkové jámy dolu Barbora, ležící v katastrálních územích Jeníkov, Košťany, Hrob. Na břehové části u obce Jeníkov je zřízena pláž. Pláž je travnatá i písečná.

Pláže tvoří dva celky - hlavní pláž a "psí pláž", která se nachází před potápěčským centrem. Obě pláže jsou zpoplatněny. Na hlavní pláž je zákaz vstupu se psy, na "psí pláž" je vstup s nimi povolen, ale neplatí žádný poplatek. Samozřejmostí je, že majitelé psů zodpovídají za svého čtyřnohého miláčka a to nejen z bezpečnostních důvodů, ale i úklidem jejich exkrementů. Na obou plážích je dostatek odpadkových košů k čistotě obou pláží.

V nádrži je kvalitní pramenitá voda s dobrou průhledností obvykle po celé léto. Plocha je využívána pro rekreační koupání a slouží také k výcvik sportovních potápěčů, k jízdám na plachetnicích nebo jako plocha pro windsurfing. V letních měsících je oblíbeným cílem návštěvníků z celého regionu Teplicka a Duchcovska i širšího okolí.

Nabídku služeb doplňuje golfové hřiště a možnost jachtingu.

Nechybí několik občerstvení, dětské hřiště, u jezera je i autokemp, kde se dá stanovat.

 

Adresa:41723, Košťany, Ústecký kraj
Vstupné/Cena:

vstup 40,- Kč; parkovné 40,- Kč

Pro děti:Dětské hřiště venkovní
Poslední aktualizace: 14.8.2015 12:33:01

undefined zone730

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.