Rychlé vyhledávání akcí

Zoologická zahrada Dvůr Králové nad Labem

Zoologická zahrada Dvůr Králové nad Labem

Africké safari Josefa Vágnera a Lví safari, které je součástí Safari parku Dvůr Králové, nabízí návštěvníkům možnost vydat se na projížďku mezi volně se pohybující stáda antilop, žiraf, zeber, pakoňů, ptáků a dokonce i lvů. Safari je v provozu během hlavní sezony, která začíná zpravidla v květnu a končí v září. Návštěvníka, který se tam vydá, čeká projížďka dlouhá přibližně 5,5 km.

Kromě zvířat nabízí safari park spoustu další zábavy pro děti:

Lanový hrad u Restaurantu Kibo

Velkolepé dřevěné hřiště z akátového dřeva postavené v africkém stylu získalo v roce 2013 první cenu za nejlepší dřevěné hřiště v ČR. Nabízí lanové tratě, prolézačky a překážkové dráhy. Pro rodiče, kteří čekají, než se jejich děti dostatečně vydovádí, jsou připravené lavičky umístěné ve stínu palem a také občerstvení v Restaurantu Kibo.

Dětské hřiště u Restaurantu Lemur

Dětské hřiště vybavené lanovými a dřevěnými prolejzačkami, houpačkami a skluzavkami nadchne každého malého i většího návštěvníka hned u vchodu. Zajděte na příjemný oběd do Restaurantu Lemur a své hrající si děti tak budete mít stále na očích.

Lanový hrad u Lvího safari

Jeden z nejkrásnějších pohledů na majestátní lvy zažijete, pokud se svými dětmi vystoupáte do lanového hradu u výběhů lvů. Lanový hrad je rovněž postaven v africkém stylu a jeho některé věže stojí přímo ve velkém výběhu šelem.

Interaktivní stanoviště se zvířecími hádankami

Po celém safari parku jsme ve spolupráci s naším generálním partnerem ČSOB vytvořili důmyslné hádanky a zvířecí kvízy. U Lvího safari si můžete například vyzkoušet, jestli poznáte zvíře podle čichu nebo hmatu.

Lanový park Katika Miti s Yellow Point

Mezi korunami stromů jsou skryty lanovky, tarzaní skok, barmské mosty a mnohé další překážky pro odvážné. Kdo se nebude bát pohlédnout dolů, užije si výhled na zvířata z ptačí perspektivy. Najdete ho poblíž Restaurantu Kifaru.

Dětská zoo u Jihoafrické vesničky

Na zvířata se u nás nemusíte jen dívat. Přijďte si je přímo pohladit a pomazlit se s nimi. Čeká na vás stádečko koz a ovcí kamerunských, zebu a roztomilí oslíci. A nezapomeňte jim s sebou vzít jejich oblíbené krmení, které si za dvacetikorunu koupíte v Galerii Zdeňka Buriana. Abyste zjistili, proč jim tak chutná, neváhejte a vyzkoušejte ho také. Jedná se o sušenou zeleninu, která je vhodná k snědku i pro děti a dospělé. Dětská zoo se nachází u Neumannovy vily v centrální části zahrady.

Adresa:Štefánikova 1029, 54401, Dvůr Králové nad Labem, Královéhradecký kraj
Telefon:+420 499 329 515
Email:info@zoodvurkralove.cz
Web:safaripark.cz
Otevírací doba:


Safari Park Dvůr Králové je pro vás otevřen každý den. Mění se pouze otevírací doba během sezon, jejichž začátek i konec je pohyblivý a závisí na počasí.

Zimní mimosezona
2. ledna - duben (konec mimosezony je závislý na počasí)
Během zimní mimosezony není v provozu Africké a Lví safari

Jarní a podzimní mezisezona

Jarní - 7. - 27. dubna
Podzimní - zpravidla dva týdny v říjnu (začátek a konec mezisezony je pohyblivý a závisí na počasí)
Během jarní a podzimní mezisezony není v provozu Africké a Lví safari

Hlavní sezona
28. dubna - 30. září
Africké a Lví safari v provozu

Vánoční zoo 
15. prosince - 1. ledna
Během Vánoční zoo není v provozu Africké a Lví safari

Vstupné/Cena:

 

           Jarní a podzimní mezisezona Hlavní sezona Zimní mimosezona Vánoční zoo

Plné vstupné            175Kč                    230 Kč                 120 Kč             110 Kč
Snížené vstupné      115 Kč                   180 Kč                    85 Kč               70 Kč
Rodiny s dětmi        sleva 10%  Dospělý 200 Kč Dítě 160 Kč         sleva 10%

Pro děti:Bezbariérový přístup | Dětské hřiště venkovní | Živá zvířata
Poslední aktualizace: 30.6.2018 12:42:18

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.