Rychlé vyhledávání akcí

Zámek Brandýs nad Labem

Ententýky

Zámek Brandýs nad Labem je významná renesanční památka se skvostnými sgrafity, kde v průběhu pěti staletí pobývali všichni panovníci Habsburské dynastie. 

Zámek Brandýs byl oblíbené letní sídlo císaře Rudolfa II., loveckým zámkem císaře Karla VI. a osudový zámek císařovny Marie Terezie, byl hlavní stan císaře Františka I. v čase napoleonských válek, sběratelské muzeum arcivévody Ludvíka Salvátora, nejmilejší zámek posledního císaře a českého krále Karla I. Rakouského.
 

Zámek nabízí prohlídky původních císařských komnat, apartmánů Karla I. a císařovny Zity, zámecké knihovny toskánských Habsburků, expozice uniforem a zbraní císařské kavalerie, zámecké obrazárny a sálů gotického hradu s největším rodokmenem královských a šlechtických rodů od prvních Přemyslovců po současné panovníky monarchií Evropy.

Adresa:Plantáž 402/8, 25001, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Středočeský kraj
Telefon:+420 326 904 630
Web:www.brandyszamek.cz
Otevírací doba:

V sezóně mimo pondělí od 10 do 17 hod.; v době od 1. listopadu do 31. března, tedy mimo hlavní sezónu, je zámek otevřen pouze v sobotu a v neděli.

Prohlídky každou celou hodinu, v době od 10.00 do 16.00 hod., minimální počet 5 osob. 

Vstupné/Cena:

Plné vstupné: 80,- Kč
Snížené vstupné: 50,- Kč (děti do 15 let, studenti a senioři nad 65 let)
Rodinné vstupné: 180,- Kč (2 dospělí + 2 děti do 15 let) 

Poslední aktualizace: 2.8.2013 15:33:09

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.