Rychlé vyhledávání akcí

Westernové městečko Boskovice

westernove_mestecko_boskovice_ilustrfoto

Western park Boskovice najdete 40km od Brna ve starém pískovcovém lomu na samém konci ulice Svatopluka Čecha v Boskovicích.

Atmosféra Western parku Boskovice, který je vybudován ve starém pískovcovém lomu, vás dokáže pohltit natolik, že i vy si na chvíli budete myslet, že jste pravý kovboj nebo nespoutaný indián.

Rodinný výlet se zábavou hlavně pro děti. Městečko nabízí autentické prostředí divokého západu, Indiánskou vesnici, jízdy na koních, krmení koz, jízdu na umělém býku, rýžování zlata, střílení z luku, převleky do dobových šatů, soutěže pro dospělé a děti. Součástí areálu je i lanové centrum, restaurace a další možnosti občerstvení.   

Rozloha:

Vlastní území - 139 000 m2, propachtováno od domorodců - 31 000 m2.

Měna:

Boskovický dolar. 10 BD (Bo$) = 10 CZK. Na území městečka se nachází směnárny v dostatečném počtu. Při platebním styku není akceptována jiná než místní měna. Směnárenské služby nejsou zpoplatněny. Přebytek dolarů je bez problémů opět možno bez poplatku směnit zpět. Dolary jsou raženy z kvalitních mincovních bronzů a menší hodnoty se často stávají pěkným suvenýrem, nebo součástí numismatických sbírek.

Povrch:

V centrální části nalezneme převážně písčitý, skalnatý a hodně členitý terén. Průměrná nadmořská výška dosahuje 400 metrů nad mořem. Jih území pokrývají zelené pastviny, východ a sever hluboké lesy, převážně borové a smrkové. Na východ od území se rozprostírá vodní nádrž Vraťkovská přehrada. Ze západu ve vzdálenosti cca 4 km se nachází civilizace - město Boskovice, místní hřbitov a překladiště komunálního odpadu.

Zvláštnost:

Výskyt nosorožíka kapucínka (Oryctes nasicornis).

Obyvatelstvo:

Velice mírumilovné, gramotnost 99%.

Zvláštnost:

Při pobytu na území je vyžadována dobrá nálada, pozitivní přístup a úsměv na tváři. Všichni návštěvníci i obyvatelé si bez rozdílu tykají. Ve městě je zřízena zvláštní pořádková jednotka, takzvaní Maršálovi muži, kteří dohlíží nad dodržováním těchto zásad. Škarohlídi a potížisté jsou umisťováni do cely, případně vyhoštěni z města.

western_park_boskovice_ryzovani_fotozesouteze

Adresa:Svatopluka Čecha 50, 68001, Boskovice, Jihomoravský kraj
Telefon:+420 737 000 000
Email:info@westernove-mestecko.cz
Web:www.westernove-mestecko.cz
Doprava:

MHD Boskovice – zastávka hřbitov, ulice Svatopluka Čecha Příjezd do Boskovic vlakem nebo autobusem na nádraží. Zastavuje-li váš autobus v Boskovicích na ul. 17. listopadu, můžete vystoupit zde, Western park Boskovice není daleko.

Vlakem. Z Brna se do Boskovic dostanete snadno a rychle o víkendu každou celou hodinu vlakem S2 (IDS JMK), na který ve stanici Skalice nad Svitavou vždy navazuje autobus 250 nebo 251 směr Boskovice. V

Pro děti:Dětské hřiště venkovní | Živá zvířata
Poslední aktualizace: 20.12.2019 13:53:38

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.