Rychlé vyhledávání akcí

Historické centrum řemesel a umění a Bylinné zahrady Botanicus

Místo:Středočeský > Nymburk > Ostrá
botanicus

Historické centrum Botanicus, oblíbené výletní místo ve Středních Čechách, vás přenese o několik stovek let zpět.


Historické centrum Botanicus, oblíbené výletní místo ve Středních Čechách, vás přenese o několik stovek let zpět. V areálu, který úspěšně imituje historickou vesnici, uvidíte ukázky tradičních řemesel například dráteníka, hrnčíře, provazníka, mýdlaře, svíčkaře či papírníka. Mnoho řemeslníků nabízí i možnost si řemeslo vyzkoušet na vlastní kůži v dílničkách. Ty jsou určené zejména dětem, ale například knihtisk bude vhodnější pro tatínka. Děti si mohou vyzkoušet výrobu papíru, rýžování zlata, výrobu keramiky, vytvořit si loutku, pomalovat květináč, vyrobit svíčku, ozdobit perníček bílkovou polevou...
Výrobky řemeslníků si můžete zakoupit na středověkém tržišti.
Součástí historického centra je i hodovní síň, kde ochutnáte staročeské pokrmy. Letošní novinkou bude jahelník a špaldové placky.
Po mumraji v historickém centru navštivte bylinné zahrady, kde jsou všechny rostliny pěstovány ekologicky. Právě z rostlin zde vypěstovaných se vyrábí kosmetika Botanicus.
V zahradách si můžete projít tři bludiště, obdivovat velikého pštrosa či krocana nebo třeba navštívit arboretum Dagmar a Václava Havlových. Tato ojedinělá sbírka stromů sem byla přenesena ze zámeckého parku v Lánech, kde vznikla a postupně rostla díky péči Dagmar Havlové. Mezi desítkami osobností, které přispěly "svým stromem" najdeme například Hillary Clintonovou, Christiane Herzog, manželku německého prezidenta nebo Tomáše Baťu.
V celém areálu platí měna groš, kterou si můžete směnit v pokladně Historického centra řemesel a umění. Směnný kurz: 1 groš = 10,- Kč. Každou sobotu po celou sezónu od dubna do října je připraven speciální program v podobě pohádek, žonglérů nebo kejklířů. V sezóně se koná také šest sobotních historických slavností.

Historické centrum Botanicus existuje již od roku 1999. V roce 2000 navštívil firmu Botanicus princ Charles H.R.H. The Prince of Wales, který se především zajímal o tradiční výrobní postupy starých řemesel a ekologické pěstování bylin, ovoce a zeleniny v zahradách Botanicus. V arboretu zasadil dva stromy. Symbol Velké Británie – dub, propletený se symbolem české státnosti – lípou.

Šťastnou cestu!

Otevírací doba:
duben, květen, červen, září a říjen 10:00 – 16:00 h
červenec a srpen 10:00 – 17:00 h

Ceny vstupného:
Dospělá osoba 99,- Kč
Děti, studenti, důchodci 60,- Kč
Mateřské školy 30,- Kč

Ceny vstupného během Historických slavností:
Dospělá osoba 199,- Kč
Děti do 15 let 65,- Kč
Studenti, důchodci 100,- Kč
Rodinné vstupné (2 děti + 2 dospělí) 440,- Kč

Ve všední dny jsou ukázky řemesel a dílničky omezeny.

Více informací: http://www.botanicus.cz

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 4.5.2013 18:45:10

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.