Rychlé vyhledávání akcí

Jurt Camp

jurt_camp_ilustrfoto

Jurt Camp se nachází v překrásné jihočeské krajině, v krajině plné rybníků, lesů, klidu a harmonie 8km od Orlické přehrady a 10km od Zvíkovského podhradí. Můžete zde strávit klidný víkend, rodinnou dovolenou...

Za mnohá staletí existence kruhové jurty se z ní stal posvátný malý vesmír. Původní obyvatelé Mongolska považují střechu své jurty za nebeskou klenbu a otvor s korunou za Slunce, oko nebeské, ze kterého přichází světlo. Kruhová jurta je staletími ověřený ojedinělý druh stanu, který obsahuje konstrukční prvky připomínající spíše chatu nebo dokonce dům. Má zateplenou dřevenou podlahu, stylové kruhové okno, zabudované zamykatelné prosklené dveře, izolovanou střechu i stěny, kamna, která celou jurtu vytopí během 0,5 hodiny. Toto obydlí je díky své jedinečnosti využívaně na celém světě jak k sezónnímu kempování, tak i k trvalému bydlení. 

Jurt Camp nabízí celoroční ubytování v pěti jurtách pro 2 , 4 a 6 osob. Jurty jsou vybaveny přírodními futony na spaní, nábytkem k sezení, úložnými prostory. Plně k dispozici jsou v blízkosti sociální zázemí, splachovací WC, sprchy a společná vybavená kuchyňka. Můžete si tu však vyzkoušet i solární sprchu, každá jurta má mimo jiné vlastní kadibudku. 
Celý areál je obklopen lesy, rybníky a loukami. Okolí je protkané cestami vhodnými na cykloturistiku, a pěší turistiku. Na své si přijdou také milovníci historických památek. Zámek Orlík, hrad Zvíkov, město Písek a Příbram, poutní místo Svatá hora, zámek Březnice a Blatná, městečko Rožmitál pod Třemšínem… to vše a mnohá další místa jsou dostupná do 30km od areálu. 

Adresa:Vrábsko 30, 39804, Smetanova Lhota, Jihočeský kraj
Telefon:+420 725 060 380
Email:jurtcamp@seznam.cz
Poslední aktualizace: 8.5.2017 17:55:38

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.