Rychlé vyhledávání akcí

Chata Jizerka

chatajizerka_ilustrfoto

Horská chata Jizerka, která se nachází přímo na trase Jizerské padesátky v malebném údolí osady Jizerka, má nadmořskou výšku 890 metrů. Součástí chaty je hostinec "U pytláka Hennricha", kde se točí piva Plzeň, Svijanský Máz a vaří místní i odjinud přitoulané speciality.

Chata funguje celoročně a svou polohou je ideální pro příznivce běžeckého lyžování, pěší turistiky, cykloturistiky. Nabízí možnost ubytování a stravování i pro podnikové akce, či školy v přírodě. Vítány jsou také rodiny s dětmi. Pro Vaše ratolesti tu mají za chatou dřevěné a vskutku unikátní dětské hřiště.

o osadě Jizerka

Stará dřevařská a sklářská osada Jizerka bývá nazývána královnou Jizerských hor. Je to nejvýše položená trvale obydlená osada v ČR. Jedná se o nádherné místo s neopakovatelnou atmosférou. Zdejší Safírový potok byl v minulosti nalezištěm drahokamů a zlata.  Za návštěvu stojí tajemná rašeliniště s jezírky či revír pytláka Hennricha v okolí Pytláckých kamenů a Hennrichův kříž.

Přímo u chaty se rozléhá upolínová louka. Žlutohnědá bylinka kvete zpočátku června a relaxovat v rozkvetlém moři upolínů je prostě pohoda.

Aktivity

V zimních měsících Vám k výletům do okolí zapůjčí sněžnice Sasquetch. Dále chata nabízí možnost zapůjčení grilu či rozdělání ohně. V letních měsících je možno zahrát si petanque a když se budete cítit rovnovážně, pak je zde napnuta provazochodecká Hennrichova slack-line.

Adresa:Jizerka 35, 46849, Kořenov, Liberecký kraj
Telefon:+420 776 353 522
Email:info@chatajizerka.cz
Web:www.chatajizerka.cz
Vstupné/Cena:

 

Zimní sezona 2018 - ceny:

590 Kč/osoba/den/se snídaní

Týdenní pobyty : 3 885 kč

Silvestr  2018 je již obsazeno

Letní sezona 2017 – ceny:

520 Kč/osoba/den/se snídaní

Děti  3-10 let se slevou 20 % na ubytování pří týdenním pobytu

Týdenní pobyty : 3 010 Kč

 

Parkování možné přímo u chaty / Poplatek obci za 1den/ léto = 40Kč

Možnost polopenze = 90 Kč/ noc / osoba

Ubytování pouze na jednu noc = příplatek 50 Kč

Ubytování se psem možné  = 100 Kč / noc

Pro děti:Dětské hřiště venkovní
Poslední aktualizace: 20.7.2017 12:16:53

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.