Rychlé vyhledávání akcí

Taneční kurzy 2012 / 2013

Taneční kurzy 2012 / 2013

Historie taneční naší školy je ve svých počátcích společná s historií Tanečního klubu 1976 Most. Zakladatel školy i klubu Václav Hofmann se stal ve svých 22. letech ředitelem nově vzniklého kulturního zařízení v Mostě na Zahražanech a současně spolupracovníkem učitelky tance paní Evy Marešové-Krivánkové v nedalekém Litvínově. Ještě v budově historického Litvínovského kulturního domu "Střelnice" založil taneční kroužek, který po otevření nového kulturního domu chemiků převedl tam. Tak vznikl v roce 1976 TK DK CHZ ČSSP v Litvínově, který se po prvních letech činnosti, kdy se vedle tzv. společenských tanců věnoval i tancům diskotékovým a moderním stal rychle jedním z největších a nejúspěšnějších tanečních kolektivů v tehdejším severočeském kraji. Největším úspěchem z této doby byla účast kolektivu na tehdejší nejvýznamnější akci tanečních oborů v Čechách na FTP v Ústí n. L. s předtančením "Rasputin"v roce 1979.

V osmdesátých letech se sloučily taneční kroužky v Litvínově a v Mostě a tentokrát už na Zahražanech v tehdejším SaKS města Mostu soubor pokračoval ve své práci a stále více se zaměřoval na společenský tanec. Soutěže ve společenském tanci byly velmi oblíbené a tak i na Mostecku vznikly dvě. Tzv. "Litvínovská křivule" jejíž první ročník proběhl už v roce 1976 a "Mostecký kahan", který po dvou letech následoval. Byly to soutěže ve společenském tanci pro kategorie "D" a "C". 

Email:tanecni@citadela.cz
Doba trvání kurzu:12 týdnů
Počet dětí v kurzu:50
Kurz se koná:
Poslední aktualizace: 30.11.2012 13:26:49

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.