Rychlé vyhledávání akcí

Zahrady františkánského kláštera v Kadani

frantiskansky_klaster_kadan_ilustrfoto

Areál zahrad kláštera tvoří plochy o celkové výměře téměř 2,5 hektarů. Horní část především okolo klášterních budov tvoří zahrady obnovené podle doložené mapy z roku 1912. Trávníkové plochy jsou doplněné o zahradní prvky, vodu, okrasné dřeviny a květinové záhony. Stejně jako v minulosti řeholníci i dnešní návštěvník zde nalezne klid a zahrady slouží k jeho odpočinku.

 

V areálu zahrad nechybí ani hospodářská zvířata. Nad chmelnicí v ohradě najdeme prase kadeřavé (Cecilku), dvě ovečky cápové (Karolínu a Hančí) a na půdě chlívku tři domácí kočičky. V ohradě pod vinicí žijí kamerunské kozičky a kozlíci (Hubert, Slaviboj, Břetislav, Kryštof, Terezka, Barborka, Eliška a Zuzana). V blízkosti ohrady nalezneme chráněné mraveniště. Na konci ohrady se zvažuje umístění dvou historických včelínů, kde by se návštěvník mohl seznámit se životem včel v úle. V poslední ohradě na západním okraji vinice najde návštěvník berana ovce cápová Vaška a dvě kozy domácí (Amálku a Lízu). Součástí hospodářské zahrady je i bylinkový záhon s celou řadou běžných i méně známých bylinek. 

Adresa:františkánské zahrady, 43201, Kadaň, Ústecký kraj
Web:www.mesto-kadan.eu
Pro děti:Živá zvířata
Poslední aktualizace: 18.7.2013 14:19:47

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.