Rychlé vyhledávání akcí

Orientální břišní tanec s dětmi - CoByDup

Ententýky

Orientální břišní tanec je více tanec svalů než tanec kroků. Určitě jste už někdy viděli film s tanečnicemi z harému. Pohyby tohoto tance jsou ladné, plynulé a svádivé. Do nedávna byl tento tanec určen pouze pro jedny oči majitele harému nebo pro manžela tanečnice. Byl předáván z matky na dceru a nikdy se netancoval veřejně. Po zveřejnění se k tomuto tanci přidaly kroky a dnes je tento tanec moderním způsobem, jak předvést, zformovat a částečně i uzdravit ženské tělo. Základní pohyby tohoto tance dělají tělo mnohem ohebnější a méně bolavější. Také tanečnice si často připadají po těchto kurzech o mnoho přitažlivější. Důraz je kladen na veškeré břišní a pánevní svalstvo, pas, boky a hýždě. Veškeré svaly odpočívající při sedavém způsobu zaměstnání můžete tímto tancem protáhnout a zpevnit. Velmi dobrý vliv mají tyto pohyby na svaly okolo páteře - proto tento tanec není jen výsadou žen. Přídavnými rekvizitami mohou být závoj nebo šátek, činelky, hůl nebo hůlka anebo šavle.
Pro koho je kurzy určeny: Pro kohokoli, kdo má chuť se pohybovat. Vhodné pro nastávající maminky (konzultujte se svým lékařem), pro nemocné se zády, s ženskými problémy, inkontinencí atd. Jsou prokázány léčebné účinky tohoto pohybu, ale žádný z těchto kurzů nenahrazuje léčbu nebo rehabilitaci. Vhodné pro muže i pro ženy.
S sebou: dostatek pití, během hodiny byste měli vypít zhruba 1 litr tekutiny, pohodlné oblečení, (přiléhavé je vhodnější - můžete své pohyby lépe kontrolovat), cvičky nebo teplé ponožky a podložku na protažení na zemi.

Doba trvání kurzu:1 lekce = 60 minut
Věková kategorie:maminky s dětmi
Poslední aktualizace: 5.3.2013 15:51:12

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.