Rychlé vyhledávání akcí

Naučná stezka Okolím Horního hradu

Místo:Karlovarský > Karlovy Vary > Krásný Les
Naučná stezka Okolím Horního hradu

Horní hrad otvírá své brány do zámeckého parku.
Návštěvníky Horního hradu čeká novinka, díky které se seznámí i s okolím středověké památky a naskytne se jim na ni také pohled z údolí Hornohradského potoka. Od soboty 23. září 2012 je přístupná naučná stezka vedoucí okolím Horního hradu. „Téměř dvou kilometrový okruh začíná u zadní brány. Je na něm celkem osm zastávek. Stezka je vhodná jak pro školní výpravy, tak třeba pro rodiny s dětmi.   Na stezce se lidé díky panelům dočtou o zajímavostech v okolí horního hradu, o historii oblasti, pozoruhodné krajině s romantickým parkem. „Na každém z panelů naučné stezky je otázka. Odpovědi najdou zájemci přímo na zastávkách v příslušných textech doprovázených i fotografiemi a nákresy. Texty na panely připravoval jeden z největších odborníků na historii regionu, někdejší šéf západočeských památkářů Karel Drhovský. Zvídaví čtenáři tak například zjistí, proč byl postaven pod hradem dvojitý most a jaké tresty čekaly ty, kteří si nevážili přírody. Tak třeba za loupání, trhání a řezání kůry čekal přistižené v roce 1350 trest odření pravé ruky. Kdyby byl pachatelem sám hajný, usekli by mu podle výnosu Karla IV. ruku.
Naučná stezka vznikla ve spolupráci s Lesy ČR a díky velké finanční podpoře Karlovarského kraje.
Jedná se o první z celkem tří tras, které se budou postupně v okolí hradu budovat. Trasa navazuje na bývalé sítě cest, vybudované během přestavby zámku v 2. polovině 19. století. Návštěvníci se tak budou moci projít po dříve nepřístupných stezkách, kde je čekají romantické průhledy na znovu se obnovující hrad.

Východiště trasy je od zadní hradní brány. Přejeme Vám překrásný podzimně barevný zážitek…


Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 13.4.2020 21:15:51

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.