Rychlé vyhledávání akcí

Naučná stezka O radonu

Místo:Karlovarský > Karlovy Vary > Jáchymov
Naučná stezka O radonu

radon je všude kolem nás. Je hned po kouření druhou nejznámější příčinou vzniku rakoviny plic. Největšímu ozáření jsme vystaveni v budovách, kam proniká z  podloží netěsnou spodní stavbou.

A právě o této problematice se více dozvíte na 9 informačních tabulích radonové NS. Je dlouhá cca 2,5 km. Začíná před muzeem v horní části města. Pokračuje nahoru po dřevěných schodech k dolu Svornost. Zde uhýbá po asfaltové silnici doleva a schází po západních svazích města, kolem Evangelického kostela a kaple sv. Anny. Od Špitálního kostela Vás zavede po příjemné lesní cestě do lázeňské části, kde naučná stezka končí.

Radonová NS byla do Jáchymova umístěna oprávněně, protože právě zde se uskutečnilo vůbec první měření radonu v bytech na území ČR. A také právě zde byla realizována první ozdravná opatření.

Naučná stezka o radonu vznikla v roce 2011 jako první svého druhu na světě v rámci Radonového programu ČR za finanční podpory Státního úřadu pro jadernou bezpečnost a Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a s přispěním města Jáchymov.


Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 13.4.2020 21:18:17

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.