Rychlé vyhledávání akcí

Naučná stezka Krušnohorských pověstí

Místo:Karlovarský > Karlovy Vary > Abertamy
Naučná stezka Krušnohorských pověstí

Mýtická krušnohorská stezka

Krušné hory byly dříve daleko nepřístupnější než dnes, hluboké hvozdy se střídaly se skalnatými roklemi a stržemi, močály, rašeliništěmi, ale také kamenitými poli na kterých rolníci a jejich rodiny bojovali o každou bramboru nebo zrno pšenice. Krušnohorský kraj tímto soužitím člověka s divokou a krásnou přírodou získal skutečnou duši a počal dýchat historkami a báchorkami, ať už smyšlenými nebo pravdivými.

Připravili jsme pro vás mýtickou stezku odrážející bohatý duchovní život lidí, kteří inspirováni zdejším krajem a lidským údělem, dráždili svou fantazii a obohacovali nejen dětský pohádkový svět. Věříme, že se vám stezka bude líbit a dýchne na vás svým magickým kouzlem a troškou historie Krušných hor. Příběhy jsme posbírali od zdejších starousedlíků a jiných milovníků starých příběhů.


Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 13.4.2020 21:17:04

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.