Rychlé vyhledávání akcí

Hrabický okruh

Místo:Jihočeský > Prachatice > Vimperk
Hrabický okruh

"Hrabický okruh" je obecně určen pro pěší i cyklisty, mladé i starší, zkrátka pro všechny, kteří chtějí relaxovat a také udělat něco pro své zdraví. Stezka vede po staré původní cestě, která vzájemně spojovala osady mezi sebou i s městem Vimperk. Prochází lesem i otevřenou krajinou do Hrabic, odtud pokračuje zpět do Vimperka. Na stezce jsou dochované původní kamenné snosy, které tvořily hranice pozemků, lesů i cest našich předků. Kolem jsou vzrostlé stromy úctyhodného věku, které poskytují stín i místo pro odpočinek.

Na okruhu je připraveno několik zastavení s informačními tabulemi, samostatnými lavičkami i lavičkami se stoly, kde je možné se občerstvit, odpočinout a rozhlédnout se po krajině. Panorama, které se před návštěvníky otevře, lze porovnat s informační tabulí s popisem vrcholů na velkoplošné fotografii.

Jednotlivá zastavení na okruhu zdobí díla z letošního vimperského "Setkání dřevosochařů". Na cestu "Hrabickým okruhem" vám tak zamává na zastávce "Lesní" dřevěná sova, na zastávce "Luční" stojí dřevěný koník, přímo v Hrabicích jsme postavili pohádkovou postavičku dřevěného dědečka Jasana a v "Parku nad pekárnou" čeká na návštěvníky nádherný velký dřevěný šnek.


Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Ritter Ritterhouse - 16.12.2020 11:56

Drahý příteli,

JÁ JSEM:Sarah:Podporuji a starám se,čtu váš profil a přitahuje vás.Rád bych s vámi navázal vzájemné přátelství.Prosím,budu rád,když mi pošlete e-mail zpět v mém e-mailu ( sarahhriterhouse@outlook.com ),abych vám mohl poslat své fotografie a říct vám o sobě více
S díky a pozdravy.

 

Poslední aktualizace: 3.5.2020 22:07:37

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.