Rychlé vyhledávání akcí

Naučná stezka Hradišť

naucna_stezka_hradist_stezky_info_ilustrfoto

Součástí kadlínského muzea je i naučná stezka, kterou najdete na začátku polní cesty vedoucí k návrší Hradišť. Je věnována polním plodinám Mělnického kraje a je zaměřena na poznání vesnické krajiny a přírody.

Život v Kadlíně vždy probíhal úzce spjat s okolní přírodou, na jeho území je několik lokalit, vyznačujících se charakteristickými druhy rostlin a naučná stezka vás provede jedním z nich.

Na začátku polní cesty osázené alejovými stromy typickými pro českou krajinu, je infotabule věnovaná rostlinám. Podél cesty jsou vysety směsi staročeských luk: červánková, kopretinová, zvonečková, dukátová, krajková, zámecká, suchá loučka, staročeská květnice a zapomenuté políčko. Kolem návrší Hradišť je prstenec parcel obyčejných polních plodin, které se dnes na polích pěstují, nebo dříve pěstovaly a již je neznáme. Plodiny se každý rok obměňují, ale polovina plochy je každoročně vymezena pro brambory-PAPA (podle Aztéků), kdy děti z okolních škol sázejí a sklízejí tyto brambory. Políčka jsou označena tabulkami s popisem a vyobrazením plodiny, u brambor názvem školy, která je sázela. Okolo návrší jsou rozmístěny odpočinkové lavičky s panely savců, hmyzu a ptáků z místní krajiny.

 

Ilustrační foto: www.stezky.info

Adresa:27735, Kadlín, Středočeský kraj
Web:www.kadlin.cz
Poslední aktualizace: 3.4.2020 17:01:27

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.