Rychlé vyhledávání akcí

Doubravská naučná stezka

Doubravská naučná stezka

Obec Doubrava patří mezi nejstarší obce v regionu, přesto je pro řadu obyvatel žijících v blízkém okolí velkou neznámou. Rovněž návštěvníci zábavního parku DinoPark málokdy zavítají do centra obce. Přitom tato obec nabízí mnohé zajímavosti, které mohou leckterého návštěvníka zaujmout. Naučná stezka je složena ze dvou okruhů, první - červená trasa prochází středem obce a vede po stopách památek, historie a významných událostí. Modrá trasa je delší a z části vede po cyklotrase. Pokud se rozhodnete vydat z náměstí po modré trase, zavede vás na Doubravský kopec, odkud se vám otevře nevídaný pohled do okolní krajiny. Při dobré viditelnosti jsou vidět téměř celé Beskydy. Trasa končí v části obce nazývané Na Hranicích, kde kromě krytého posezení je také hřiště pro děti.

Na všech zastaveních jsou umístěny informační tabule s mapou, popisy, zobrazením zajímavostí, a na některých také krátké pověsti, které se vážou k naší obci. Ty najdete na tabuli spolu s logem barevné sovičky a pomohou vám správně doplnit slova do tajenky, která je součástí informačního letáku (letáček je k dispozici na všech infocentrech v okolních obcích a městech a samozřejmě ve vestibulu obecního úřadu v Doubravě, místní knihovně, obchodech apod).

Při toulkách Doubravou se můžete také občerstvit, a to v restauraci Národní dům, která se nachází přímo na zastavení č.6 červené trasy, nebo nedaleko poslední zastávky trasy modré v Hospůdce u Kantorů.

Adresa:73533, Doubrava, Moravskoslezský kraj
Web:www.doubrava.cz
Poslední aktualizace: 20.6.2020 20:57:46

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.