Rychlé vyhledávání akcí

Vesnické muzeum Antonína Vaňka v Halži

vesnicke_muzeum_halze_ilustrfoto

Muzeum potěší všechny příznivce starých zemědělských strojů a nářadí, k vidění jsou také ukázky ze života v 18. století.

Čtyři patra hlavní budovy plné zemědělských strojů, z nichž je nejstarší ruchadlo, ale také dřevěná pračka na prádlo stará 100 let. Dva přístavky pro traktory, ale i pro kočár se šlechtickým erbem. To je Vesnické muzeum v Halži, šest kilometrů od Tachova. Exponáty, kterých muzeum čítá na 400, nasbíral pan Antonín Vaněk, místní zemědělec. Chtěl tak zachránit krásné věci, používané našimi předky běžně k práci na poli nebo v domácnosti. Shromažďoval je 20 let. Spoustu předmětů do sbírek přinesli lidé. Objekt doplňuje vybavená kovárna a dvě selské jizby z 18. století, tedy ložnice a kuchyně, ve kterých najdete velké množství rozličného nářadí, ale i modlitebních pomůcek jako jsou kříže a bible. Muzeum spravuje firma Agročas Částkov, která navíc zde poblíž chová 45 bizonů. Součástí areálu muzea je i obecní kaple sv. Jana Nepomuckého.

Adresa:Ctibořská 307, 34701, Halže, Plzeňský kraj
Telefon:+420 374 783 392
Email:halze@iol.cz
Web:http://www.mksplana.cz/clanky/zajimave-turisticke-cile-v-nasem-okoli/vesnicke-muzeum -halze.html
Otevírací doba:

 

Denně od 9 do 17 hod. v červenci a srpnu,
víkendy od 9 do 17 hod. v květnu, červnu a září.

Poslední aktualizace: 22.9.2017 12:25:00

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.