Rychlé vyhledávání akcí

Regionální muzeum a galerie v Jičíně - Muzeum hry

muzeum_jicin_ilustrfoto

Sbírky a expozice muzea zachycují nikoliv pouze kulturní a přírodní hodnoty Jičína, nýbrž dokumentují vývoj a historii celého širšího regionu Jičínska a jižní části Geoparku Český ráj. Toto širší namíření dává muzeu regionální funkci, která je obsažena ve všech vědních oborech zastoupených v muzeu.

Muzeum se silně orientuje na návštěvníka, kterému se zde snaží vytvořit takové prostředí, ve kterém se bude cítit dobře a vstřebávání informací pro něj nebude nudným, nýbrž nevšedním a neobyčejným zážitkem. Profiluje se jako „Muzeum hry“, což chápe především tak, že návštěva muzea má být pro návštěvníka hrou. Hrou objevování informací, hrou vnímání, hrou poznání… Za takto směřovanou muzejní expozici bylo Regionální muzeum a galerie v Jičíně oceněno nejprestižnější tuzemskou muzejní cenou – prvním místem v soutěži Gloria Musealis v roce 2003.

Regionální muzeum ve stálé expozici nabízí hned několik možností prohlídky. Od pokladny se odvíjejí čtyři samostatné cesty, kterými se lze projít a vrátit se zpět. První obsahuje osm sálů vlastivědné expozice a zachycujících historický vývoj a přírodu Jičínska. Druhá stoupá vzhůru do nedostavěné věže kostela - do panské oratoře. Třetí vede k arkádovému nádvoří a v současné době je zde výstavní chodba muzea s krátkodobými výstavami. A čtvrtá? Ta pokračuje ke třem sálům, z nichž nejzajímavější je Konferenční salonek připomínající rok 1813 a jednání protinapoleonské koalice. V roce 2011 byla také otevřena Obrazárna barokních mistrů s exkluzivní instalací obrazu Karla Škréty Zvěstování Panně Marii. Návštěvníci tedy v jičínském muzeu mohou volit čtyři cesty za poznáním.

Adresa:Valdštejnovo náměstí 1, 50601, Jičín, Královéhradecký kraj
Telefon:+420 493 532 204
Email:muzeumhry@muzeumhry.cz
Web:www.muzeumhry.cz
Otevírací doba:

muzeum i galerie:

červenec - srpen denně 9:00 - 18:00, duben - červen 9:00 - 17:00, září - leden: 9:00 - 17:00, únor a březen: 10:00 - 17:00, v sobotu, neděli a svátek polední pauza 12:00 - 12:30, pondělí zavřeno kromě července a srpna, kdy je otevřeno denně

Vstupné/Cena:

Rodinné - 130,- Kč, dospělí: 60,- Kč, děti od 6 let, studenti, důchodci - 30,- Kč / vstupné do galerie: dospělí 45,- Kč, děti 20,- Kč, rodinné 90,- Kč

Poslední aktualizace: 15.9.2013 0:44:24

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.