Rychlé vyhledávání akcí

Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur

Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur

V roce 1826 zakoupili staropražský dům U Halánků s pivovarem a vinopalnou manželé Fingerhutovi, aby jej pak jejich mladší syn Vojtěch za několik let proslavil doslova po celém světě.

VOJTA NÁPRSTEK (1826-1894) založil původně České průmyslové muzeum. To se stalo centrem české inteligence. V muzeu se shromažďovaly také sbírky etnografické a umělecké, které přiváželi Náprstkovi přátelé a cestovatelé z celého světa. Po jeho smrti se muzeum stalo národopisným a po r. 1946 bylo jeho zaměření orientováno výhradně na neevropské kultury.

Sbírky muzea jsou nesmírně bohaté a jen velmi malá část je vystavena ve STÁLÝCH EXPOZICÍCH (americké a australské kultury v pražské výstavní budově). V pražském domě U Halánků je návštěvníkům k dispozici rovněž veřejná KNIHOVNA, která nenabízí jen knihy a periodika, ale i další kolekce, z nichž mnohé založil již Vojta Náprstek. Je to sbírka historických fotografií, stereoskopických obrázků, dobové grafiky, výstřižkových knih a nyní i gramofonových desek. K dispozici jsou rovněž rozsáhlé archivy rodiny Náprstkovy, cestovatelů a Čechů žijících v zahraničí. Muzeum se snaží všechny své sbírky postupně zveřejňovat a zpřístupňovat.

Oslava dětských narozenin v Náprstkově muzeu:

téma: Cesta kolem světa

Narozeninová oslava v netradičním prostředí Náprstkova muzea plná poznávání mimoevropských kultur a her. Oslavenci se svými kamarády se v muzeu vžijí do role objevitelů, cestovatelů nebo archeologů a vydají se na dobrodružnou cestu kolem světa.
Program je zaměřen na stálou expozici Austrálie a Oceánie. Lektor provede děti expozicí, hravou formou je seznámí s odlišnostmi života v exotických krajích, představí původní obyvatele, jejich způsob života, ukázky jejich umění, ale také muzejní práci s nalezenými či získanými předměty. Po seznámení s výstavou bude následovat „bojová hra“, v rámci které děti využijí nabytých znalostí a budou plnit úkoly rozmístěné po celém prostoru muzea (dle počasí i venku na nádvoří muzea). Po splnění všech úkolů získají mapu, která je dovede ke schovanému pokladu.
Následovat bude volná zábava s připraveným občerstvením v dětském ateliéru či venku v prostoru nádvoří. Občerstvení je možné objednat u provozovatele kavárenských služeb či může být v režii rodičů/objednatele oslavy. Zpestřením při volné zábavě je možnost tematického malování na obličej či dalších hravých a zábavných aktivit po předchozí domluvě s lektorkou (v případě zájmu je potřeba tyto aktivity dopředu objednat u kontaktní osoby).

Nabídka občerstvení: Uspořádání prostor a menu dle přání a potřeb klienta. Konkrétní forma občerstvení je na domluvě s kontaktní osobou Café Vítkov.

Kontakty:
Adresa: Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur, Betlémské náměstí 1, Praha 1
Kontakt na Národní muzeum: Tereza Žbánková, DiS., tereza_zbankova@nm.cz, tel.: 224 497 511
Kontakt na občerstvení: Tomáš Hlavatý, info@cafemalawi.cz, tel.:603 154 313

Informace pro rodiče / všeobecné podmínky:
• Dle domluvy je možná příprava (výroba) narozeninových pozvánek s motivy muzea a příslušného programu.
• Program je vhodný pro děti ve věku cca 4–10 let.
• Program lze upravit dle potřeb po předešlé domluvě s lektorkou.
• Oslavu lze uspořádat pro 10–15 dětí.
• Časová dotace na program narozeninové oslavy je cca 180 minut.
• Začátek oslavy od 10 hodin do 15 hodin, zavírací doba muzea je ve většině objektů v 18 hodin.
• Oslavu je třeba zarezervovat minimálně 3 týdny před plánovaným datem oslavy.
• Rezervovanou oslavu lze zrušit nejpozději 3 pracovní dny před plánovaným datem oslavy (v případě onemocnění lze po dohodě přeložit na jiný volný termín).

Platební podmínky:
• Cena narozeninové oslavy je 2 000 Kč.
• Cena zahrnuje: vstup do muzea v rámci programu, lektora, výtvarné potřeby, výzdobu.
• Cena nezahrnuje: občerstvení (je možné objednat u provozovatele kavárenských služeb v daném objektu, případně si je mohou rodiče v některých objektech Národního muzea zajistit sami) ani jednorázové nádobí a příbory (v případě vlastního občerstvení si rodiče/doprovod donesou vlastní), doplňkové zábavné aktivity k lektorovanému programu.
• Platba musí proběhnout minimálně 3 dny před plánovaným datem oslavy na pokladně daného objektu Národního muzea nebo převodem na účet NM po dohodě s kontaktní osobou NM.
• V případě zájmu uspořádat oslavu mimo otevírací hodiny muzea bude účtován příplatek za provoz.

naprstkovo_muzeum_narozeniny_ilustrfoto

Adresa:Betlémské nám. 1, 11000, Praha 1, Praha
Telefon:+420 224 497 500
Email:naprstek@nm.cz
Web:www.nm.cz
Otevírací doba:

Pondělí: ZAVŘENO
Úterý: 10.00–18.00 
Středa: 9.00–18.00
Čtvrtek : 10.00–18.00
Pátek: 10.00–18.00 
Sobota: 10.00–18.00 
Neděle: 10.00–18.00

Vstupné/Cena:

 

Plné: 100 Kč
Snížené: 70 Kč (pro seniory nad 60 let, držitele průkazů ZTP, ISIC, ITIC, děti 6–15 let, studenty SŠ a VŠ po předložení studijního průkazu)
Rodinné: 170 Kč (pro dospělé s dětmi - max. 2 dospělí a 3 děti)

Doprava:

Tram 6, 9, 18, 22, 23, zast. Národní; Metro B, st. Národní třída

Poslední aktualizace: 5.4.2016 12:26:55

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.