Rychlé vyhledávání akcí

Muzeum mlynářství, pekařství a zemědělství Božetice

muzeum_bozetice_ilustrfoto

Božetické Muzeum mlynářství, pekařství a zemědělství bylo slavnostně otevřeno 1. dubna roku 2016. Jednotlivé expozice jsou instalovány v rekonstruovaných objektech mlýna na říčce Smutné, v obci Božetice, poblíž Milevska a přibližují život našich předků.

 

Během prohlídky navštívíte expozice dobových strojů, zařízení, nástrojů a pomůcek mlynářské, pekařské a zemědělské činnosti. V rámci prohlídky je k vidění i zrekonstruovaná mlýnská stoka s náhonem a rybníčkem, přivádějící vodu do mlýna. V budově mlýna najdete dále rozsáhlý soubor písemností z obchodní i soukromé korespondence, vztahující se ke mlýnu i dobový tisk. Samostatnou součástí muzea jsou i expozice dobového bydlení a pro děti velice oblíbená rozsáhlá expozice panenek.

V celém objektu je návštěvníkům k dispozici WIFI a 11 multimediálních prezentačních kiosků s dotykovým monitorem. Muzeum nabízí také vlastní parkoviště, bezbariérový přístup, bezbariérové WC, přebalovací pult a odpočinkový koutek s možností občerstvení.

Adresa:Božetice 24, 39901, Božetice, Jihočeský kraj
Telefon:+420 777 197 336
Email:info@muzeumbozetice.cz
Web:www.muzeumbozetice.cz
Otevírací doba:

 

Od dubna do října, každý den od 9 do 16 hodin.

Vstupné/Cena:

 

Dospělí 100 Kč
Děti do 6 let ZDARMA
Děti 6 – 15 let 60 Kč
Senioři 80 Kč

Pro děti:Možnost přebalování | Bezbariérový přístup
Poslední aktualizace: 16.3.2017 23:25:20

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.