Rychlé vyhledávání akcí

Železniční muzeum ČD

zeleznicni_muzeum_luzna_ilustrfoto

Muzeum se nachází v těsné blízkosti železniční stanice Lužná u Rakovníka v prostorách bývalé výtopny společnosti Buštěhradské dráhy.

 

S vystavováním historických vozidel zde bylo započato roku 1997, a to nejprve formou dobrovolné činnosti členů několika spolků zabývajících se historií železnic. V roce 1999 byl provoz expozice převzat společností České dráhy, která ji v rámci Depa historických vozidel (DHV) provozuje až do současnosti.

Hlavním lákadlem muzea jsou parní lokomotivy. Ve svém držení jich má více než třicet. Jedná se o exponáty z různých období železničního provozu, od malých lokálkových lokomotiv z přelomu devatenáctého a dvacátého století až po nejvýkonnější stroje, které zažily vrchol a postupný útlum parní trakce v druhé polovině století dvacátého. Větší část z těchto exponátů je neprovozní, ale přesto jejich elegantní konstrukce i mohutnost stále vzbuzuje údiv.

V muzeu jsou udržována také úzkorozchodná vozidla – jde o parní a motorové lokomotivy, které byly používány v závodové dopravě v hutních provozech v Kladně. Kromě nich je to i několik nákladních vozů, zejména pak výsypné vozy, plošinové vozy na ingoty, kalich na strusku nebo cisterna. Provozuschopné lokomotivy jsou spolu s upraveným vozem pro přepravu cestujících používány k projížďkám po úzkorozchodném okruhu v areálu muzea. 

Adresa:9.května 255, , Lužná, Středočeský kraj
Telefon:+420 313 537 700
Email:info@cdmuzeum.cz
Web:www.cdmuzeum.cz
Otevírací doba:

27.4. až 31.5.
sobota, neděle + svátky

1.6. až 31.8.
denně mimo pondělí + svátky

1.9. až 28.10.
sobota, neděle + svátky

Vždy od 9.30 do 17.00 hodin.

Vstupné/Cena:

Dospělí 80 Kč
Děti od 6 do 15 let, důchodci, držitelé průkazu ZTP 50 Kč
Děti do 6 let ve skupinové návštěvě (MŠ) 40 Kč
Držitelé průkazu ZTP ve věku do 15 let Zdarma
Děti do 6 let Zdarma
Rodinné vstupné 200 Kč 

Poslední aktualizace: 19.6.2013 13:26:56

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.