Rychlé vyhledávání akcí

Jóga pro děti a rodiče - Vyšehrádek

Ententýky

Věnujeme se sami sobě, svému tělu, svému dechu a své mysli.
Na rozdíl od cvičení u dospělých, kde se klade důraz na důkladné provedení cviků, opakování sestav a výdrž, u dětí se praktikuje větší různorodost, barvitost a hravost (například psychomotorika, prvky muzikoterapie, malování, atd.). Má zde prostor a význam jak tato tvořivost a změna, tak i rituály (přivítání, uzavření), které jsou pro děti důležité, dávají pocit bezpečí a spolunáležení k celku.
Jóga nesměřuje děti k výkonu, k dokonalému provedení prvků, mnohem důležitější je samotný proces: setkání s vlastním tělem, s rýmy, příběhy a vyprávěním, s rituály, s hudbou, s ostatními dětmi a to vše v klidné, bezpečné a přátelské atmosféře. U dětí se pracuje hodně s projekcí, vypůjčujeme si ke cvičení prvky ze světa zvířat a přírody, tím se nejen děti motivují, ale hlavně se zdravě rozvíjí jejich představivost a fantazie. Důležitá je tedy hra, tvořivost, poznání sebe sama, uvědomování si vlastního těla nejen fyzického, ale i psychického, děti se učí mít respekt k ostatním i k sobě samým a osvojují si umění trpělivosti.

Doba trvání kurzu:1x týdně, 1 lekce = 45 minut
Počet dětí v kurzu:max. 6 dětí a 6 rodičů
Věková kategorie:děti 3-6 let s rodiči
Poslední aktualizace: 5.3.2013 15:50:08

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.