Rychlé vyhledávání akcí

Hvězdárna Úpice

hvezdarna_upice_ilustrfoto

Úpickou hvězdárnu naleznete, jak již z jména vyplývá, v šestitisícovém městě Úpici, v jeho jihozápadní části. Hvězdárna se nachází, jak bývá u hvězdáren zvykem, na kopci zvaném "U Lipek".

Úpická hvězdárna je odborným pracovištěm, dosahujícím v několika oblastech své činnosti velmi vysoké odborné či špičkové úrovně, některá pozorování jsou dokonce zcela unikátní. Kromě záležitostí čistě vědeckých se hvězdárna orientuje také na astronomickou osvětu směřovanou k nejširší laické veřejnosti se zvláštním zaměřením na mládež.

Široké veřejnosti nabízí Hvězdárna jak pozorování noční oblohy tak denní pozorování Slunce s odborným výkladem. V případě mimořádných nebo zvlášť zajímavých nebeských úkazů pořádá hvězdárna zpravidla zvláštní pozorovaní a přizpůsobuje těmto pozorováním svoji otvírací dobu pro veřejnost. Kromě pozorování je možné seznámit se se základní astronomickou technikou, popřípadě absolvovat některou z přednášek či shlédnut (zejména v případě horšího počasí) některý ze vzdělávacích pořadů.

Adresa:U Lipek 160, 54232, Úpice, Královéhradecký kraj
Telefon:+420 499 882 289
Email:hvezdarna@obsupice.cz
Web:www.obsupice.cz
Otevírací doba:

Pondělí od 16:00 hodin, úterý - neděle od 10:00 hodin, zavírací doba se mění podle kalendářních měsíců, stejně tak začátky večerních představení. 

 

 

Vstupné/Cena:

Dospělí    40,- Kč
Děti do 6 let   zdarma
Děti do 15 let, studenti, důchodci    20,- Kč
Zdravotně postižení    20,- Kč
Rodinné vstupné (2dosp. + 2-3 děti)  100,- Kč

Poslední aktualizace: 22.4.2014 18:53:16

undefined zone730

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.