Rychlé vyhledávání akcí

Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady je unikátní renesanční komplex s figurálními sgrafity. První písemná zmínka je z roku 1340. Původně gotický hrad s rukopisem Petroparléřské hutě byl v 16. století rozšířen o přistavěný renesanční zámek.  

Pohádkový svět čaroděje Archibalda I. na Vás dýchá ze všech koutů. 

V hradní a zámecké části vede prohlídkový okruh „Jak se žilo za císaře pána Františka Josefa I.“ Prohlédnete si ojedinělou expozici - kupecké krámky, koloniál nebo třeba obchod s kávou, jak vypadaly v dobách našich prababiček. Navštívíte barokní kuchyni, velkou loveckou chodbu, unikátní ložnici a pracovnu a další zajímavosti, kde mnoho tisíc exponátů představuje život prostých lidí, měšťanů a šlechty v období vrcholu habsburské monarchie. V nestarší části hradu se dozvíte tajemství templářských rytířů a ochutnáte lahodnou Starohradskou medovinu.

 

Draci, dráčci, dračice i sám Dračí král 

Hrad a zámek se stal navíc domovem pro více než třicet druhů draků a dráčků! Ve své královské komnatě Vás na audienci přijme Jeho Výsost Dračí Král Rozumbraďák XVI. i s královnou Starostlindou a jejich povedenými dcerkami, dračími princeznami Lajdalínou, Trajdalínou a Rozcaplínou, od kterých se dozvíte, proč mají draci nejraději k obědu a k večeři krásné princezny. Kromě nich na Vás po celé prohlídce čekají draci ohniví, vodní, lesní, noční, bahenní, píseční, sněžní, hromoví, zlatí, sklepní a mnoho dalších pohádkových bytostí, se kterými si užijete spoustu zábavy.

Prohlídku hradu a zámku si oblíbí všichni milovníci historie i pohádek, a proto je ideální pro všechny věkové kategorie.

Navštívit můžete i Zámecké pohádkové sklepení a Hradní pohádkovou půdu.

Adresa:Staré Hrady č.p. 1, 50723, Staré Hrady, Královéhradecký kraj
Telefon:+420 602 302 265
Email:info@starehrady.cz
Web:www.starehrady.cz
Otevírací doba:

leden – duben soboty, neděle, prázdniny, svátky 10:00 - 17:00 hod.
květen, červen, září denně mimo pondělí 9:30 - 17:00 hod.
červenec, srpen denně 9:30 - 18:00 hod.
říjen - prosinec soboty, neděle, prázdniny, svátky 10:00 - 17:00

Vstupné/Cena:

dospělí 115,- Kč
důchodci, studenti, mládež 85,- Kč
děti 65,- Kč, děti do 2 let zdarma
 

Vstupné do Čarodějné Bestyjoly:
dospělí 45,- Kč 
snížené 25,- Kč

Poslední aktualizace: 10.5.2020 22:57:24

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.