Rychlé vyhledávání akcí

Západočeská galerie v Plzni

zapadoceska_galerie_logo

Dějiny Západočeské galerie se začaly psát v létě roku 1953. 

Dnešní název Západočeská galerie v Plzni vešel v platnost o něco později, v roce 1960. 

Západočeská galerie sídlí v bezprostřední blízkosti historického náměstí s monumentální katedrálou. V původním goticko-renesančním, klasicistně upraveném nárožním domě v Pražské 13/83 je umístěna komorní výstavní síň „13“, administrativní zázemí galerie, veřejná knihovna a přednáškový sál. Níže při ústí ulice stojí bílá dominanta výstavní síně Masné krámy, jejíž malebné průčelí s bazilikální siluetou završuje štíhlé cimbuří. Bývalá středověká masná tržnice byla při zachování původní dispozice novogoticky upravena a později rekonstruována na výstavní síň. Na budovu Masných krámů navazuje parková zóna Křižíkových sadů, která se přimyká k městským hradbám. Cestou lemovanou kavárnami a restauracemi se návštěvník po chvíli dostane k historické budově Západočeského muzea. 

Západočeská galerie v Plzni připravuje tvůrčí dílny pro děti a rodiče (prarodiče) konající se přímo v prostorách právě probíhajících výstav. Během roku je připraveno 6-8 výstav, a to ve výstavní síni "Masné krámy" (Pražská 18) a ve výstavní síni "13" (Pražská 13). Dílny probíhají o víkendech i ve všední dny v odpoledních hodinách, jsou vhodné pro předškoláky od 4 let a pro děti mladšího školního věku. 

Adresa:Pražská 13, 30100, Plzeň, Plzeňský kraj
Telefon:+420 377 908 511
Email:info@zpc-galerie.cz
Web:www.zpc-galerie.cz
Otevírací doba:

po zavřeno
út–ne 10.00–18.00 

Doprava:

Tramvaj č. 1, 2 zastávka
Náměstí Republiky, Pražská 

Poslední aktualizace: 25.9.2013 22:35:37

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.