Rychlé vyhledávání akcí

Středisko ekologické výchovy Hl. m. Prahy Toulcův dvůr

Středisko ekologické výchovy Hl. m. Prahy Toulcův dvůr

K Toulcovu dvoru náleží cca 8,5 hektaru přírodního areálu. Rozkládá se pod Toulcovým dvorem směrem k Zahradnímu městu až k potoku Botič. Areál slouží návštěvníkům k relaxaci, dětem a školám k výuce, našim domácím zvířatům k pastvě. Je součástí přírodního parku Záběhlice - Hostivař, jehož smyslem je chránit krajinný ráz.
V Přírodním areálu se v současnosti nachází pestrá škála stanovišť. Můžete vidět les, louku, mokřad, podmáčenou olšinu, pole, sad i pastviny.

Budovy a areál Toulcova dvora jsou v majetku Hlavního města Prahy. Město je poskytlo neziskové organizaci Zájmové sdružení Toulcův dvůr, aby zde provozovalo Středisko ekologické výchovy.

Věková kategorie: všechny věkové kategorie
Adresa:Kubatova 1/32, 10000, Praha 10, Praha
Telefon:+420 272 660 500
Email:info@toulcuvdvur.cz
Web:www.toulcuvdvur.cz
Otevírací doba:

Areál je otevřen pro veřejnost zdarma každý den od 8:00 do 18:00. 

Doprava:

METREM ze stanice metra Skalka (trasa A), nebo Opatov (trasa C) autobusem č. 177 na zastávku Toulcův dvůr, kde vystoupíte u naší branky.
TRAMVAJÍ Tramvají č. 22, 26 na zastávku Na Groši. Pojedete-li směrem z centra, vystoupíte těsně za křižovatkou, vrátíte se, přejdete ulici Pražská a podél ní se dáte doleva, po 50 m zahnete dolů do uličky napravo, přejdete lávku přes Botič, kolem základní školy a za ní doprava do kopce po schodech. Přístup s kočárkem je dlážděnou uličkou vlevo do prudšího kopce mezi domky a pak ostře doprava po silnici.

AUTEM prosí Toulcův Dvůr jezděte co nejméně, zvláště, pokud chcete navštívit některou z velkých akcí.

Poslední aktualizace: 17.4.2013 22:53:37

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.