Rychlé vyhledávání akcí

Těhotenské zdravotní cvičení s fyzioterapeutkou

Ententýky

Na individuálním cvičení budete mít možnost konzultace přímo Vašich potíží -- odblokování plotýnek, fyzio vyšetření, včetně konzultace- které ze skupinových cviků jsou vhodné přímo pro Váš tělesný typ. Společně pomůžeme vašemu tělu zvládnout hezkou, ale fyzicky náročnou dobu těhotenství a po porodu. Naučíte se cvičení, která vám pomouhou vrátit pevnost pánevnímu dnu, které je v těhotenství ohroženo poklesem (někdy spojeným s únikem moči) a hlavně zdravé a bezpečné posilování břišních svalů (včetně žen s rozestupem). Vyvrátíme si spoustu laických omylů při posilování pánevního dna a břicha a vysvětlíme si úskalí cvičení podle knihy, či internetu.

Dobrý stav pánevního dna je základ pro opět příjemné prožívání Vaší sexuality po porodu. V těhotenství prochází tělo ženy hormonálními změnami, které rozvolňují vazy a vyskytují se typické těhotenské bolesti v kříži (lidově esíček), kyčlí a zad celkově. Tak, jak se tělu mění díky rostoucímu bříšku těžiště, mění se i Vás pohybový stereotyp, na který si Vaše tělo možná zvyká bolestmi zad. Naučíme se, jak si od těchto bolestí pomoci nejen v těhotenství, ale také po porodu, kdy je pohybový aparát vystavený také nezvyklé zátěži (nošení miminka v šátku, polohy při kojení, nošení autosedačky, nákupů atd.). - cvičení pánevního dna - bezpečné posilování břicha - prevence křečových žil - škola zad pro správné nošení miminka - cviky proti bolestem v zádech, kyčlí a "esíček" - jak na pevné hýžďové svaly?

Doba trvání kurzu:1 lekce = 90 minut
Věková kategorie:těhotné ženy
Poslední aktualizace: 5.3.2013 15:51:04

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.