Rychlé vyhledávání akcí

Zrcadlový labyrint a kaleidoskopické kino

bludiste_namustku_ilustrfoto

Jeden z největších zrcadlových labyrintů v ČR doplněný o křišťálové bludiště, zábavná zakřivená zrcadla a trojrozměrné kaleidoskopické kino podle konceptu filmového režiséra Radúze Činčery.

Návštěvníky čeká nevšední zážitek v podobě cesty zrcadlovým bludištěm čítajícím více jak osmdesát totožných zrcadel. Labyrint je navržen tak, že svým vlastním odrazem vytváří efekt nekonečných chodeb a optických klamů. Proto je nesnadné určit, kudy se v zrcadlové soustavě dále správně vydat.  

Na labyrint navazuje další bludiště, tentokrát pouze z čirých skel, která orientaci ztěžují ještě více. Pro jeho zdolání je tak nutné naprosté soustředění a opatrnost. Bludiště jsou zakončena sérií zábavných zakřivených zrcadel, která udělají radost především dětem. Všechna skla i zrcadla jsou bezpečnostní, proto není třeba se bát případného nárazu. 

Po úspěšném absolvování všech zrcadlových částí čeká na návštěvníky za odměnu promítání kaleidoskopického kina, které funguje na principu dětského kukátka. Optický kaleidoskop prezentuje umělecké filmové záběry pomocí soustavy zrcadel a zadní projekce tak, že u diváka vzniká dojem, že se dívá na obrovskou trojrozměrnou kouli o výšce 70 metrů. Vzniká tak iluze nespočtu miniaturních zmnožených promítacích pláten. 

V pražském kaleidoskopickém kině budou promítány dva filmy, které byly pro tento typ reprodukce Činčerou speciálně vytvořeny. Jmenují se „Praha ve vichřici dějin“ a „Poklady české kultury“ a zachycují historii a architekturu českých zemí.

Věková kategorie: všechny věkové kategorie
Adresa:Na Můstku 3, 11000, Praha 1, Praha
Web:www.waxmuseumprague.cz
Otevírací doba:

Denně 10:00 - 20:00 hodin.

Vstupné/Cena:

Vstupné pro dospělou osobu činí 90,- Kč, pro děti a studenty 60,- Kč a zvýhodněné vstupné pro rodiny 240,- Kč.

Doprava:

Stanice metra B Můstek.

Poslední aktualizace: 21.3.2014 9:45:06

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.