Rychlé vyhledávání akcí

Archeopark Všestary

Ententýky

Nově otevřený areál Archeoparku pravěku ve Všestarech je unikátní komplexně fungující archeopark, který svým návštěvníkům nabízí výjimečnou expozici pravěku s názornými ukázkami dobových staveb, řemesel, zvyků a obyčejů. Je určen pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet pravěk „na vlastní kůži“.
 

Expozice Archeoparku je rozdělena do dvou částí – vnitřní a venkovní. V rámci venkovní expozice je možné si prohlédnout ukázky pravěkých staveb, jako je neolitický a eneolitický dům, polozemnice ze starší doby železné, rondel, výrobní areály a pravěké pohřebiště s mohylami. (Nejen) pro dětské návštěvníky jsou připraveny praktické ukázky nejrůznějších pravěkých činností – drcení obilí, broušení kamenných seker, výroba keramiky, spřádání lněné nitě, tkaní na pravěkých stavech, obdělávání pole dřevěnými nástroji nebo práce s replikami pravěkých seker.

Vnitřní expozice sestává ze tří částí, které představují podzemí, život a duchovní svět prehistorických lidí. Toto dělení navíc reprezentuje i metody archeologické práce: výzkum památek ukrytých pod zemí – rekonstrukce objektů na povrchu – pohled letecké archeologie. Součástí expozice jsou i osm metrů dlouhý model pravěké krajiny, rekonstrukce archeologických vykopávek, jeskyně s pozůstatky zvířat a lidí, výstavní a projekční sál.

 

Adresa:Všestary 238, 50312, Všestary, Královéhradecký kraj
Telefon:721885541
Email:zivaarcheologie@email.cz
Web:http://www.archeoparkvsestary.cz
Otevírací doba:


Otevřeno od leden do březen

leden - březen
pondělí - pátek zavřeno
sobota - neděle 10:00 - 15:30

duben - červen
sobota - neděle 09:00 - 17:00

červenec - srpen
středa - neděle 09:00 - 17:00

září - prosinec
sobota - neděle 10:00 - 15:30

Poznámka Uvedená otevírací doba platí pro veřejnost. Pro školy je otevřeno 6.1.-30.4. po-út, 1.5.-27.6. po-čt a 1.9.-19.12. po-čt. Začátky programu od 8:30 nebo 11:30 hod.

Vstupné/Cena:

Dospělí: 100,- Kč

Studenti, děti do 4 let, důchodci: 60,- Kč

Rodinné vstupné: 220,- Kč

Doprava:

Areál je umístěn za místní základní školou a krytým bazénem. Můžete se sem vydat po archeocyklostrase v délce 12 km, která spojuje Hradec Králové se Všestary a vede po místních archeologicky význačných lokalitách.

Poslední aktualizace: 7.3.2015 15:10:58

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.