Rychlé vyhledávání akcí

Návrat velkých šelem

navrat_velkych_selem_ohrada_plakat_23

Výstava návrat velkých šelem v NZM Ohrada je přirozeným završením volného cyklu výstav z let 2018-2020 na téma reintrodukce velkých savců do České republiky. V minulých letech se návštěvníci mohli seznámit s problematikou návratu velkých býložravců – zubra a losa, letos přichází na řadu čtveřice predátorů – kočka divoká, medvěd, rys a vlk.

Výstava mapuje vývoj vztahu šelem a lidí v průběhu staletí od středověku až po současnost, od striktního vnímání šelmy jako hrozby a nepřítele až po současný pohled na predátory jako přirozené obyvatele přírody, jejichž návrat do naší kulturní krajiny po více než sto letech však přináší řadu úskalí.

Věková kategorie:věková kategorie neuvedena
Délka trvání akce:otevírací doba: květen–červen úterý–neděle, státní svátky 10.00–17.00 červenec–srpen pondělí–neděle 9.00–18.00

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 15.5.2023 17:50:34

undefined zone730

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.