Rychlé vyhledávání akcí

Napoleonská epocha na pohlednicích a známkách

Napoleonská epocha na pohlednicích a známkách

Zámek Slavkov-Austerlitz připravil ke 215. výročí bitvy u Slavkova výstavu pohlednic a známek s napoleonskou tématikou. Návštěvníci mohou shlédnout téměř 300 pohlednic a 230 známek či aršíků jedné z nejrozsáhlejších napoleonských sbírek nejen v České republice, ale i v Evropě.

         Výstava přibližuje nejdůležitější události života korsického rodáka, vojevůdce a pozdějšího císaře, Napoleona Bonaparta, členy jeho rodiny, evropské panovníky, osobnosti, vojenské velitele, vojáky a nejvýznamnější události konce 18. a první třetiny 19. století. Zvláštní pozornost je věnována slavkovské bitvě a také setkání císařů Napoleona I. a Františka I. u Spáleného mlýna nedaleko Žarošic, kde po bitvě dojednávali příměří. Ze zajímavostí lze vybrat např. hedvábné vytkávané vyobrazení historických událostí na obálkách prvního dne.

         Výstava bude otevřena od 18. června do 30. září 2020 ve výstavních prostorách v 1. patře zámku – v souladu s otevírací dobou.

         Na toto téma byla, ve spolupráci s nakladatelstvím Beskydy, vydána rovněž výpravná publikace s názvem „Napoleonská epocha na pohlednicích ze sbírek Zámku Slavkov-Austerlitz“. (Knihu lze zakoupit v pokladně zámku.)

Věková kategorie:Věková kategorie neuvedena

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 14.8.2020 19:34:09

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.