Rychlé vyhledávání akcí

Kuchyňky a pokojíčky aneb jak bydlely panenky

kuchynky_pokojicky_muzeum_roztoky_ilustrfoto

Kuchyňky a pokojíčky aneb jak bydlely panenky – výstava přináší reprezentativní výběr tohoto náročného typu hračky, doplněný o nádobíčko a vše potřebné pro hru s panenkami v období od konce 19. století po 80. léta 20. století. Představeny jsou jak samostatné domečky pro panenky, tak vlastní interiéry pokojíků a kuchyněk, v neposlední řadě také drobné žánrové sestavy jako „posezení v zahradě“ či „velké prádlo“. Instalace zahrnuje více než 50 domečků, kuchyněk a pokojíčků různých velikostí, od rozměrných objektů po miniatury, včetně jejich vybavení. Zvláštní oddíl nabízí porcelánové servisy, nápojové soubory i další doplňky. Z dobových nabídkových vzorníků návštěvník získá představu o překvapivé šíři tohoto sortimentu.

V rámci výstavy jsme připravili lektorský program pro žáky prvního stupně ZŠ. 

Věková kategorie:věková kategorie neuvedena
Délka trvání akce:otevřeno: středa až neděle - 10.00 - 18.00 hodin

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 7.11.2019 16:24:05

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.