Rychlé vyhledávání akcí

Hodinu na houpačce

Hodinu na houpačce

V Galerii plastik se mohou návštěvníci malebného města Hořice v Podkrkonoší těšit na výstavu Jakuba Janovského s názvem Hodinu na houpačce. Většina děl vznikla za poslední rok pandemie. Janovský se retrospektivně vrací do prostředí dětských her na sídlišti, kde vyrůstal. Postavy jsou ale záměrně odosobněné, bez individuálních rysů, čímž autor vybízí diváka k sebeidentifikaci. Nadčasové téma samoty, izolace a vyčlenění z kolektivu se v soudobém kontextu stává opět aktuálním a divák může v Janovského díle spatřit nejen pohled do dětství, ale i reflexi současné doby.

Výstava běží naplno a k vidění bude do 13. června. Hned po ní se v galerii představí obrazy hořického rodáka Petra Maixnera - Zapomenutý portrétista doby Mánesů. A od září do října zde pak proběhne výstava Pavla Doskočila - Autorská instalace.

Věková kategorie:věková kategorie neuvedena
Délka trvání akce:otevřeno úterý–neděle 9:00 - 12:00 a 13:00 - 17:00 hodin

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 27.5.2021 17:04:39

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.