Rychlé vyhledávání akcí

Dějiny módy na panenkách

Dějiny módy na panenkách

Barbie v šatech Marie Terezie, Napoleona, Karla IV. a desítek dalších

25. srpna začíná na Zámku Slavkov - Austerlitz výstava „Dějiny  módy na panenkách“, jejíž autorkou je Zdena Mudráková ze Zlína. Návštěvníci mohou obdivovat stovky exponátů - ručně šitých a zdobených šatů a patřičných doplňků oblečených na panenkách Barbie a Steffi. Výstava mapuje historické oděvní styly a její záběr je opravdu impozantní – přes 2000 let – od Egypta, přes Krétu, Řecko a Řím, dále jednotlivé slohy od středověku až po 80. léta 20. století. Nebudou opomíjeny ani pánské miniaturní oděvy a uniformy. Můžete se těšit na nejznámější oděvy významných historických postav, například Marie Terezie, Jana Ámose Komenského, Karla IV., Lady Diany a mnohých dalších. Samozřejmě nebude chybět ani Napoleon a Josefína. Veškeré modely historických oděvů jsou ušité přesně podle portrétů nebo fotografií v odborné literatuře.

Výstava bude otevřena do 30. Září. V srpnu ji můžete navštívit každý den, v září od úterý do neděle vždy od 9:00 do 17:00.

 

Věková kategorie:Věková kategorie neuvedena

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 14.8.2020 19:50:26

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.