Rychlé vyhledávání akcí

Betlémy v Letohrádku Mitrovských

betlemy_letohradekmitrovskych_ilustrfoto

historické i soudobé betlémy hned v několika podobách - od krásných malovaných na papíru, přes vyřezávané dřevěné betlémy (včetně mechanických ukázek) po betlémy z ovčí vlny, šustí či perníku. Zajímavé jsou také betlémy malované na kamenech nebo origami betlém; materiálů (keramika, sklo, vosk, textil, korálky, orobinec, vizovické pečivo, kynuté těsto…), technik (háčkování, paličkování, vyšívání, pletení, modrotisk, pedig, quilling, patchwork, Richelieu...) a velikostí (několik centimetrů až několik decimetrů) je samozřejmě mnohem více. Návštěvníci se mohou těšit především na obří třešťský betlém z částí pařezů, samorostů, mechů a lišejníků (bližší informace níže). Výstavu jako obvykle doplní profesionální floristické práce, takže obdivovatelé nápaditých dekorací získají inspiraci pro vánoční výzdobu bytu či domu. Nechybí ani různorodé ozdoby vánočních stromků (30. – 90. léta 20. století + současnost) a další rukodělné práce – např. zasněžená roubená vesnička.

Letošní výstava je také součástí projektu „Netvořte do šuplíku – vystavujte s námi!“, ve kterém jsme oslovili nejen sběratele betlémů a vánoční ozdob, ale také samostatné tvůrce individuální i skupinové – např. kluby a domovy seniorů, ZUŠ, MŠ a ZŠ atd.

Věková kategorie:věková kategorie neuvedena

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 4.12.2014 19:14:11

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.