Rychlé vyhledávání akcí

Perníková chaloupka

Místo:Pardubický > Pardubice > Ráby
pernikova-chaloupka-zvenku1

Perníková chaloupka pod Kunětickou horou - to je pohádkově romantický název Muzea perníku a pohádek. Dnešní Perníková chaloupka byla původně Loveckým zámečkem postaveným v roce 1882.


Perníková chaloupka pod Kunětickou horou - to je pohádkově romantický název Muzea perníku a pohádek. Dnešní Perníková chaloupka byla původně Loveckým zámečkem postaveným v roce 1882. Dnes je součástí pohádkového areálu, ve kterém se nachází také Informační centrum děda Vševěda, Konzulát Valašského království a turistická ubytovna.
A co vlastně v chaloupce uvidíte? Samozřejmě perníčky, perníkářskou dílnu nefalšované Ježibaby, Peklo pod Perníkovou chaloupkou, nebo Ježíškovo nebe. Připravte se také na zkoušku z pohádky o Jeníčkovi a Mařence.
V areálu jsou dále k vidění tyto expozice: Domečku, otoč se!, ohniště pro 12 měsíčků, jabloň Frňákovník, saně pro Mrazíka, úl pro včelku Máju, vězení pro zloděje perníku, vyhlídka na Smolíčkova jelena a 13.komnata. Pohádku tu zkrátka najdete všude. Máte-li menší děti, neměli byste vynechat prohlídkovou trasu specializovanou na skřítky.
Perníková chaloupka je zde pro všechny, co dosud nepřestali věřit na pohádky.
Přímo od Perníkové chaloupky vede také značená cesta ke zdejšímu hradu Kunětická hora. Prohlídky obou míst je proto výhodné spojit, nezávisle na pořadí.

Šťastnou cestu!

otevírací doba: 1.1. - 5.1. a 3.2. - 31.12. denně 9 - 17 hodin

vstupné: 50,-Kč/osoba jakéhokoliv věku (v ceně 2ks medového perníku a pohlednice)

více info: www.pernikova-chaloupka.cz

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


neregistrovany uzivatel - 6.2.2008 18:01

V Perníkové chaloupce jsem byla loni na podzim i s manželem (i když zatím nemáme děti) a mohu vřele doporučit. Doporučuji i rej masek v listopadu, kdy se to tam strašidli jen hemží. Velice mě to nadchlo. V perníkové chaloupce je i opravdové peklo a čerti si mě tam zvažili a chtěli nechat. Ale nakonec nenechali, když jsem jim řekla básničku. A u ježibaby v kuchyni to taky bylo suprové, ukázala nám jak se dělají perníčky... myslím si, že to byl krásně strávený den a nelituji toho.

 
neregistrovany uzivatel - 9.11.2007 7:51

V Perníkové chaloupce jsme sice nebyli, ale byli jsme na Kunětické hoře, což je malinký kousek, a vřele doporučuji, je to krásná procházka, s krásným výhledem, a dole pod horou máte možnost se setkat s krásným dvanácterákem, který je zvyklý na lidi, a můžete si ho pohladit a nakrmit ho....

 
neregistrovany uzivatel - 18.9.2007 0:17

Výlet do Perníkové chaloupky mohu jen doporučit. Byli jsme tam v létě a vážně super! Fantastický průvodce nadchl jak děti (3 a 6 let), tak pobavil i dospělé. Vystavená dílka jsou mistrovská a vzpomínka na perníkovou dílnu je dosud cítit kořením. Jedno takové dílko mám zavěšné v kuchyni. Kousek od chaloupky je i hrad Košumberk, kde je možnost vidět pohádkového draka. V podhradí ranč s koníky... Výlet je to vážně super!

 
neregistrovany uzivatel - 6.3.2008 22:32

Skvělé, půjdeme se podívat.

 

Poslední aktualizace: 5.3.2013 17:42:31

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.