Rychlé vyhledávání akcí

Medvědi z večerníčku

Místo:Středočeský > Beroun > Beroun
medvediberoun

Symbol medvěda má město Beroun ve znaku i na svém praporu.


Symbol medvěda má město Beroun ve znaku i na svém praporu. V říjnu 2000 si navíc pořídilo také medvědy živé. Pro medvědí bratry Matěje, Vojtu a Kubu, s nimiž režisér Václav Chaloupek natočil úspěšný Večerníček Méďové, vybudovalo město na svahu Městské hory medvědárium s třemi ložnicemi, přípravnou krmiva a výběhem o rozloze téměř 25 arů. Medvědí trojčata se narodila 13. ledna 2000 v Českém Krumlově čtrnáctiletým rodičům Kateřině a Vokovi. V jejich berounském království se o ně starají dva ošetřovatelé, kteří se jim snaží vymýšlet nejrůznější zábavu - od stromů namazaných medem přes louskání ořechů až po živé kapry v bazénku. Zpoza plotu zde můžete medvědy pozorovat při hře, či krmení.
Vedle medvědária je vybudované pěkné dřevěné hřiště pro děti.
Na Městské hoře lze také navštívit rozhlednu.
Medvědárium se nachází zhruba 5 minut chůze od Husova náměstí, které mimochodem také stojí za vidění (opravené malebné domečky, uprostřed zeleň s lavičkami, cukrárna, či teplé buchtičky v přilehlé Čechově ulici...) a 15 minut chůze od vlakového nádraží.

Šťastnou cestu!

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 5.3.2013 17:42:32

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.