Rychlé vyhledávání akcí

Vodní zámek Blatná

Místo:Jihočeský > Strakonice > Blatná
krmenizrukydanekzameckyparkblatna

Dnešní zámecký soubor Blatná patří nesporně mezi stavebně historicky nejhodnotnější a architektonicky nejvýznamnější památky svého druhu u nás.


Dnešní zámecký soubor Blatná patří nesporně mezi stavebně historicky nejhodnotnější a architektonicky nejvýznamnější památky svého druhu u nás. Vedle Švihova a Červené Lhoty je jedním z nejzachovalejších vodních panských sídel na našem území. Současnou novogotickou podobu zámek získal v polovině 19. století díky Robertu Hildprandtovi. Rodině Hildprandtů byl zámek roku 1948 zkonfiskován, po roce 1989 se však vrátil zpět do jejich rukou. Zámek je celoročně otevřen veřejnosti a nabízí zajímavé expozice s návštěvou anglického parku.
Celoročně volně přístupný anglický park o rozloze 42 ha vznikl z původní obory v 1. polovině 19. stol. Romantické scenérie jsou v bezprostředním okolí zámku tvořeny vodními plochami a močály, zadní část parku nabízí stinnou lesnatou oboru s patrnými vyvýšeninami – sejpy, zbytky po rýžování zlata. V návrší jižní části parku se nalézá umělá jeskyně, vybudovaná v letech 1814-1815. Je dlouhá 150 m a při její stavbě zaměstnal František Hildprandt dělníky bez práce.
V parku pokračuje tradiční chov daňka skvrnitého a lze v něm nalézt cizokrajné dřeviny. Při levém okraji centrální louky se nachází původně barokní, dnes empírový zahradní domek z roku 1767, v kterém dnes žije rodina Hildprandtova.

Určitě si nenechte ujít daňky, kteří jsou již tak zvyklí na návštěvníky zámeckého parku, že se nechají krmit z ruky. Jsou opravdu krásní a na velkém zeleném prostranství anglického parku se vyjímají pohádkově.
Milovníci ptáků mohou obdivovat barevné pávy a také spoustu kachen na vodní ploše.

Šťastnou cestu!

Otevírací doba:
Uzavírací den je pondělí.
duben - otevřeno pouze o víkendech
17.5 - 12.9 - otevřeno každý den kromě pondělí od 10:00 - 17:00
od 1.září je otevřeno od 10:00 - 16:00
Od 20. září pouze víkendy
září - říjen 10:00h - 16:00
Rozšířené prohlídky se konají
duben - červen: v sobotu a v neděli
červenec - srpen: každý den
září - říjen: v sobotu a v neděli

Vstupné:
dospělí 100,- Kč
studenti do 26 let (denní studium), důchodci, ZTP 75,- Kč
děti 6 až 15 let 50,- Kč
Děti do 6 let 20,- Kč

Rozšířené prohlídky - příplatek ke vstupence
Zelená světnice příplatek 40,- Kč
Kaple příplatek 50,- Kč

Zámecký park je přístupný volně.

www.zamek-blatna.cz

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


neregistrovany uzivatel - 15.11.2009 22:18

Opravdu úžasný zážitek byli jsme tam v létě a krmili jsme daňky je to nádherný pocit jsou úžasní a opravdu krotcí a milujou jablíčka. Určitě se tam zase někdy vydáme. Všem vřele doporučuju.

 

Poslední aktualizace: 5.3.2013 17:42:27

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.