Rychlé vyhledávání akcí

Veselý Kopec

Místo:Pardubický > Chrudim > Jeníkov
vesely-kopec

Veselý Kopec je skanzen volně rozptýlených zemědělských usedlostí postavených od poloviny 19. století do 1. poloviny 20. století. Jsou v něm uchovány ukázky typických zemědělských staveb a staveb na zpracování zemědělských produktů. Část objektů je původní a část byla přenesena z okolních vesnic.


Veselý Kopec je skanzen volně rozptýlených zemědělských usedlostí postavených od poloviny 19. století do 1. poloviny 20. století. Jsou v něm uchovány ukázky typických zemědělských staveb a staveb na zpracování zemědělských produktů. Část objektů je původní a část byla přenesena z okolních vesnic. Expozice je doplněna ukázkou původních strojů na vodní pohon.
Pravidelně se zde konají doprovodné akce s ukázkou starých lidových řemesel a tradic. U skanzenu je parkoviště a občerstvení.

Šťastnou cestu!

Otevírací doba:

duben a říjen: denně mimo Po, pokud není státním svátkem, 9 - 16 hodin
květen - srpen: denně mimo Po 8 - 17 hodin
září: denně mimo Po, pokud není státním svátkem, 8 - 16 hodin

Vstupné: 30,-Kč, 20,-Kč(senioři) a 15,-Kč, při kulturních akcích se vybírá příplatek

více info: http://www.hlinsko.cz/index.php?item=135

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


neregistrovany uzivatel - 2.4.2011 9:59

dobry

 

Poslední aktualizace: 5.3.2013 17:42:31

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.