Rychlé vyhledávání akcí

Řítíme se na zříceniny: Andělská hora

Místo:Karlovarský > Karlovy Vary > Andělská Hora
andelskahora3

Za tímto pohádkovým názvem se skrývá idylicky vyhlížející ves a zřícenina gotického hradu založeného koncem 14. století.


Za tímto pohádkovým názvem se skrývá idylicky vyhlížející ves a zřícenina gotického hradu založeného koncem 14. století. Na zříceninu vede cesta z vesničky Andělská Hora, ta však není vhodná pro kočárky ani pro starší výletníky. Pokud se tedy z jakéhokoliv důvodu necítíte na výstup ke zřícenině, můžete si projít neméně zajímavou naučnou stezku s názvem Historie Andělské Hory, která vede podhradím. Stezka začíná i končí na náměstí obce Andělská Hora před kostelem, prochází kolem dokola hradu a sestává z pěti barevných cedulí, altánku a několika laviček. Na jednotlivých tabulích uvidíte barevné ilustrace s textem, fotografie a erby šlechtických rodů, které zasáhly do dějin hradu.

Dostat se do Andělské Hory není složité, stačí zahnout ze silnice Praha - Karlovy Vary těsně před karlovarským letištěm a sjezdem do města je popsaná odbočka. Navíc je hrad už z dálky vidět.

Zaparkovat je možné přímo na náměstí u kostela sv. archanděla Michaela, který pochází z konce 15.století a později byl barokně upraven.

Šťastnou cestu!

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 5.3.2013 17:42:32

undefined zone730

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.