Rychlé vyhledávání akcí

Jarošův mlýn – Muzeum řemesla mlynářského

Místo:Jihomoravský > Brno-venkov > Veverská Bítýška
jarosmlyndrevena-loupacka-na-obili1

V těsné blízkosti Brněnské přehrady, na levém břehu Bílého potoka ve Veverské Bítýšce, už nemele a již jen tiše stojí vodní...


V těsné blízkosti Brněnské přehrady, na levém břehu Bílého potoka ve Veverské Bítýšce, už nemele a již jen tiše stojí vodní Jarošův válcový mlýn - Muzeum řemesla mlynářského. Máte příležitost navštívit mlýn, kde si můžete projít i taková místa, kam je za provozu z hygienických a bezpečnostních důvodů návštěvám vstup přísně zakázán. Ve mlýně je zachováno unikátní původní mlýnské zařízení, které jako ukázkovou zakázku dodala a do provozu uvedla světoznámá firma Jos. Prokopa synové Pardubice. Jarošův mlýn se svým celodřevěným vybavením byl Ministerstvem kultury ČR prohlášen za kulturní památku. Můžete si prohlédnout celou budovu mlýna, stroje potřebné ke zpracování jednotlivých produktů a vodní náhon se stavidlem. Od pana mlynáře se dozvíte, jak se z obilného zrna vyrobí mouka hladká, polohrubá, hrubá, krupička, krupice a jak se ve mlýně dříve žilo. Při prohlídce mlýna se vrátíte do starých časů, do doby, kdy kvalita řemeslné práce byla samozřejmostí, lidé si vážili práce druhých a dovedli ji náležitě ocenit.

Šťastnou cestu!

Otevírací doba:
Červenec, srpen: úterý až neděle, svátky 9.00-19.00
Květen, červen: pátek až neděle, svátky 9.00-19.00
Září až listopad: pátek až neděle, svátky 9.00-19.00
Ostatní dny po předchozí telefonické dohodě.

Vstupné
Dospělí: 50 Kč
Děti: 30 Kč

Více informací na www.jarosuvmlyn.cz

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 5.3.2013 17:42:28

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.